Przypominamy dziś kolejnego laureata Nagrody Przyjaznego Brzegu. Obiekt uhonowrowano za 2001 rok, mnożna powiedzieć, że nagroda trafiła w dobre ręce skoro jest to miejsce trzymające wysoki poziom i bardzo wśród wodniakó popularne.

Port Eko Marina w Mikołajkach rozpoczął swoją działalność 30 kwietnia 2011r.  Powstał ze zmodernizowanych obiektów Mazurskiego Klubu Żeglarskiego. Jest usytuowany w bardzo atrakcyjnym miejscu – ok 400 m od Wioski Żeglarskiej – czyli blisko centrum miasta, ale na tyle od niego daleko, że nie docierają tu odgłosy wielkiej przystani. To nowoczesny port, wyposażony w keje z doprowadzonym prądem i wodą.  Na miejscu znajduje się punkt odbioru ścieków z jachtów wyposażonych w zbiorniki stacjonarne i zbiorników przenośnych (toalety chemiczne). Na miejscu jest również punkt serwisowy sprzętu pływającego. W budynku głównym portu znajdują się pomieszczenia socjalno-administracyjne, sanitariaty i prysznice dla żeglarzy i obsługi portu. Dodatkowym wyposażeniem budynku, które powstało po remoncie, jest sala edukacyjno-wykładowa dla uczestników organizowanych kursów żeglarskich oraz pomieszczenia socjalne dla rozbitków podjętych przez służby ratownicze uczestniczących w akcjach ratunkowych. Przed budynkiem znajdują się dwie wiaty, punkt sanitarny oraz pomieszczenie do mycia naczyń.

Dziś, po 7 latach działalności, można powiedzieć, że na stałe wpisał się w krajobraz Wielkich Jezior Mazurskich. Tutaj zawsze jest tłoczno i gwarno, ale gospodarze zawsze także mają czas na pogawędkę, zawsze spieszą z pomocą. Dzieje się tu wiele nie tylko w sezonie, wszak Mikołajki to nieformalna stolica żeglarskiej Polski. Przez lata miejsce to wypracowało sobie nalezną renomę, nic dziwnego, że chętnie odwiedzane jest przez kolejne pokolenia żeglarzy.  www.mkzmikolajki.home.pl

MAS

foto Konkurs NPB

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.