Jest już tradycją, że co roku flisacy spływają Odrą, odwiedzając okoliczne nadodrzańskie miejscowości. Finał ich wyprawy ma zawsze miejsce na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Tradycją jest, że od początku Flisu, co roku flisakom towarzyszy  grupa turystów kolarzy z Ligi Morskiej I Rzecznej z Żyrardowa i Warszawy, która przemierza szlak nadodrzański na rowerach i odwiedza nadodrzańskie zabytki i miejscowości.

Tak było i w tym roku. W tym roku turyści – kolarze pokonali w dniach 3 – 17 lipca 2021 r. trasę 480 km.

Na czele flisu płynęła tratwa zbudowana przez flisaków z Ulanowa i Oławy. Towarzyszyły jej różne jednostki. 70-metrową tratwą kierował doświadczony retman Mieczysław Łabęcki. Ten flisak z Ulanowa od początku uczestniczy we Flisach Odrzańskich. Komodorem flisackiej flotylli jest Arkadiusz Drulis, flisak z Wrocławia. Za organizację jubileuszowego Flisu odpowiada Polski Cech Flisaków, Szkutników i Sterników.

Flisacy przepłynęli Odrą wzdłuż Wałów Chrobrego. Następnie członkowie Flisu zostali uroczyście powitani na Łasztowni przez wieloletniego komodora Flisów Odrzańskich, kapitana Włodzimierza Grycnera – członka Ligi Morskiej I Rzecznej w Szczecinie.Z poważaniem
Jerzy Kwaczyński – Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Regionu „Między Łodzią i Warszawą” w Żyrardowie, członek władz OFOP
http://zyrardow.pttk.pl

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.