Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało ciekawą propozycję na zbliżający się Dzień Dziecka. To gra „Głębia” opracowana na podstawie legendarnej gry „Balloon Cup”, która niczym tornado przeszła przez europejskie rynki gier planszowych.

„Głębia” to gra na wskroś strategiczna. Uczestnicy gry wysyłają swoich nurków w podmorskie głębiny w poszukiwaniu skarbów. Część nurków jest skuteczniejsza w wodzie głębokiej, inna część lepiej radzi sobie na płytszej, to dodatkowy element strategii. Nurkowie szukają skarbów, zbierają elementy, gromadzą łupy, dużo się dzieje podczas rozgrywki, a emocje są gwarantowane. Możliwe są zwroty akcji, a dramaturgia cały czas rośnie. Gra jest świetną zabawą nie tylko dla najmłodszych, w grze testowej kilkoro dorosłych tak się wciągnęło w przebieg rywalizacji, że konieczne stało się zrobienie przerwy.

„Głębia” to gra o czytelnych zasadach, prosta w opisie, atrakcyjna wizualnie i z pewnością wzbogaci domową kolekcję planszówek. Na lato będzie jak znalazł, a atrakcyjność samej rozgrywki bywa zaraźliwa także dla postronnych obserwatorów.

MAS

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.