Norweska firma odzieżowa Helly Hansen dokonała przejęcia brytyjskiej firmy Musto. Obydwie firmy to ważni gracze na rynku strojów ochronnych, w tym także żeglarskich. Wartość transakcji to 65,8 mln dolarów. Efekt transakcji to osiągnięcie wiodącej pozycji norweskiej firmy, gracza w skali globalnej.

Helly Hansen stwierdziła, że przejęcie Musto pomoże w dalszym rozwoju na rynku brytyjskim i wzmocnieniu globalnej pozycji.

Historia Musto
Rok, w którym nazwa Musto została zaprezentowana w świecie sportów terenowych i wodnych był tym samym rokiem, w którym Spółka została nagrodzona za szczytowe osiągnięcia na rynku żeglarskim. W roku 1987 Jego Wysokość Książe Edynburga odznaczył Spółkę nagrodą British Design Award za „doskonałość w projektowaniu”.
Grupa ludzi, prowadząca badania i zajmująca się rozwojem firmy Musto zwróciła swoją uwagę na rynek krajowy w roku 1985. Wykorzystując doświadczenie zdobyte przy projektowaniu i produkcji materiałów dostosowanych do złych warunków atmosferycznych na użytek żeglugi morskiej i stosując niektóre z tych technik w produkcji ubrań sportowych, znacznie udoskonalili typową technologię odzieży sportowej.

Początek
Spółka Musto powstała w roku 1971. Później nazwana Musto & Hyde Accessories podlegała spółce specjalizującej się w produkcji artykułów żeglarskich, która była założona w kramie w dzielnicy handlowej w Essex z rachunkiem na 1500 funtów.
Człowiekiem stojącym na czele obu organizacji był Keith Musto wspaniały żeglarz pływający na dingi, który zdobył Srebrny Medal w klasie Latających Holendrów na Olimpiadzie w roku 1964.
Keith ukierunkował Musto & Hyde Accessories na produkcję artykułów ‘software’- uprzęży, toreb podróżnych, rękawiczek i ławek bosmańskich – na potrzeby rynku żeglarskiego.
Na początku produkcja była ograniczona do rodzajów ubrań i akcesoriów, które najlepiej rozwinięte gałęzie przemysłu żeglarskiego mogły wytworzyć, korzystając z istniejących udogodnień. Spółka wkrótce zaczęła odnosić własne sukcesy, szczególnie wtedy, kiedy rozpoczęła produkcję podstawowej wodoodpornej odzieży. Od tego momentu celem spółki była produkcja wszechstronnej, specjalistycznej najlepszej odzieży na świecie.
Musto osiąga liczne sukcesy i było wielokrotnie nagradzane ze względu na skrupulatność i ciagłe zwracanie uwagi na różne wymagania poszczególnych, sportów żeglarskich. Odzież Musto zawsze wykonywali żeglarze dla żeglarzy, testując ją podczas najwyższej klasy zawodów i w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Zostało to uznane przez Design Council – Musto’s HPX Ocean Drysuit otrzymał status Produktu Tysiąclecia.
Musto uzyskało światowe uznanie jako marka Numer Jeden w branży technicznej, a ich produkty są obecnie dostępne w ponad 21 krajach.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.