90 lat temu, 2 sierpnia 1928 roku, w Amsterdamie (na Zuider See) rozpoczęły się, trwające do 9 sierpnia,  regaty olimpijskie z udziałem 146 żeglarzy z 23 krajów na 23 jachtach. Polskę reprezentował Adam Wolff rywalizujący w klasie Dinghy 12. VIII Igrzyska Olimpijskie startujące klasy:12-stóp Dinghy, R-6, R-8. Polskę reprezentowali Władysław Krzyżanowski i Adam Wolff jako rezerwowy. Kierownikiem ekipy był Ludwik Szwykowski. W klasie Dingy 12 stóp startowało 20 zawodników na 10 łodziach, konieczne więc było rozegranie kwalifikacji. Rozegrano je w formie czterech wyścigów z podziałem na grupy (numery startowe 1-10, numery startowe 11-20, numery nieparzyste, numery parzyste). W pierwszym wyścigu eliminacyjnym Krzyżanowski zajął 8 miejsce, w kolejnym został zamieniony przez Adama Wolffa, który zdobył także 8 miejsce. W wyścigu trzecim Wolff miał wywrotkę, w ostatnim eliminacyjnym biegu zajął 7 miejsce. Polacy nie zakwalifikowali się do wyścigów finałowych. W klasyfikacji generalnej Polacy zajęli 17 miejsce wyprzedzając ekipy Austrii, Czechosłowacji i Monako.