Sytuacja z koronawirusem jest bardzo dynamiczna. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę, rośnie liczba zakażonych, wiurus powiększa zasięg. na godzinę 13.00 w poniedziałek sytuacja z targami Wiatr i Woda nie ulega zmianie, przygotowania do imprezy biegną zgodnie z planem. 

Wojewoda Konstanty Radziwiłł poinformował o przygotowaniach do ograniczenia wydarzeń o charakterze masowym. Powiedział, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa należy ograniczyć imprezy masowe w pomieszczeniach zamkniętych. Wczoraj takie zalecenie wydał Główny Inspektorat Sanitarny. Konstanty Radziwiłł dodał, że tylko część wydarzeń z udziałem dużej liczby osób ma charakter rejestrowanych imprez publicznych o charakterze masowym. Wiele z nich to wydarzenia, gdzie gromadzi się po prostu większa liczba osób.

– Wszyscy ci, którzy są organizatorami takich zdarzeń, powinni przemyśleć, czy nie stwarzają nadmiernego ryzyka dla zdrowia publicznego i jeśli to tylko możliwe starać się odejść od organizacji takich wydarzeń bądź też przesunąć je na termin późniejszy – mówił wojewoda. Konstanty Radziwiłł zaapelował też do wszystkich obywateli o to, by – jeżeli jest to niezbędne – ograniczyć przebywanie w miejscach, gdzie jest dużo ludzi.

Według ostatnich informacji ze szpitali w Krakowiei Raciborzu, w całym kraju potwierdzono 15 przypadków zakażenia koronawirusem

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.