Szanowni Państwo,

prezentujemy pytania Rundy 5 naszego konkursu-zabawy o tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Prezentujemy także aktualną klasyfikację generalną po 4 rundach.

  1. W którym roku i pod jakim tytułem ukazała się pierwsza polska książka o tematyce morskiej? Proszę podać pełny tytuł tej publikacji.
  2. Która czynna na stałe śluza mazurska miała najmniejszą liczbę śluzowań w sezonie 2019?
  3. Gdzie i w którym roku po raz pierwszy zorganizowano w Polsce regaty w randze mistrzostw świata w konkurencjach żeglarskich?
  4. 26 maja przypada 100. rocznica urodzin Stefana Wysockiego. Jaki tytuł nosiła jego najbardziej znana książka, na której wychowały się dwa pokolenia polskich żeglarzy i w którym roku ukazała się po raz pierwszy?
  5. Karol Jabłoński ma największą w Polsce kolekcję tytułów mistrza świata w konkurencjach żeglarskich. A kto w tej nieformalnej klasyfikacji jest na miejscu drugim i ile zgromadził tytułów mistrzowskich?

Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkursctw@gmail.com do czwartku, 28 maja, do godz. 08.00. Odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. Wyniki Rundy 5 ogłosimy w piątek, 29 maja.

Fundatorem nagród w tej edycji jest oficyna wydawnicza Alma-Press, od ponad 30 lat wydająca książki i podręczniki żeglarskie. Nagrodami w tej edycji konkursu będą wybrane publikacje książkowe wydawnictwa. O swojej misji wydawnictwo informuje:

Jesteśmy wydawnictwem książkowym powstałym w 1985 r. , liderem rynku książek dla żeglarzy. W naszym dorobku jest ponad 280 publikacji żeglarskich w łącznym nakładzie ponad 750 000 egzemplarzy! 

 Cieszymy się zdobyciem wielu nagród, w tym siedmiokrotnie nagrody im. Leonida Teligi.

Współpracujemy z najlepszymi Autorami a także czołowymi europejskimi wydawcami książek o tematyce żeglarskiej.

Czytelników zapraszamy do zakupów, a Autorów do współpracy!

Klasyfikacja generalna czołówki konkursu po 4 tundach:

.RUNDA1234RAZEM
1Andrzej Zakrzewski553417
2Marek Winiarczyk553417
3Tomasz Kowalczyk553316
4Wojciech Spychalski444416
5Marek Tarczyński444315
Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.