Szanowni Państwo,

Dobrnęliśmy do ostatniej Rundy naszego konkursu-zabawy o tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej. Prezentujemy pytania Rundy Finałowej, szczególnej, bo rozstrzygającej. Ostatnia batalia przypomina nieco wyścig medalowy w regatach, od niej wszystko zależy, a dzięki zwiększonej liczbie pytań możliwe są jeszcze wszystkie rozstrzygnięcia.

Tym razem na Uczestników czeka aż 10 trudnych pytań, ale wydłużamy czas na nadsyłanie odpowiedzi. Czekamy na nie do końca przyszłego tygodnia, do niedzieli 5 lipca, do godz. 24.00.

Fundatorem nagród w tej edycji jest organizator festiwalu żeglarskiego Jacht Film, nagrodami są płyty DVD z filmami żeglarskimi.

Pytania Rundy 10.

  1. Jak nazywał się jacht szkoleniowy zaprojektowany przez Felicjana Gabryelewicza na potrzeby drużyn harcerskich?
  2. Proszę podać imię i nazwisko żeglarza, który jest autorem pierwszego udokumentowanego samotnego rejsu śródlądowo-morskiego z zawinięciem do portów zagranicznych i nazwę jachtu, na którym ten rejs się odbył.
  3. Gdzie i w którym roku odbywała się pierwsza edycja targów Wiatr i Woda?
  4.  Miesięcznik „Morze” powstał w 1924 roku, ale zanim ukazał się drukiem, rozważano różne tytuły dla nowego czasopisma. Proszę podać przynajmniej jeden z nich.
  5. Z połączenia jakich tytułów ukazał się magazyn „Morze” po II wojnie światowej?
  6. Ile śluz, także nieukończonych, składa się na szlak Kanału Mazurskiego w obecnych granicach Polski?
  7. Atlantyk na jachcie 5-metrowym pod polską banderą przepłynęło już 11 jachtów. Jak nazywał się pierwszy Polak, który tego dokonał i na jakim jachcie tej wielkości przepłynął ocean?
  8. Który jacht odnotował najwięcej startów w regatach Whitbread Round the World Race/ The Volvo Ocean Race i pod jakimi nazwami wówczas żeglował?
  9. Jak nazywały się największy (najduższy) i najmniejszy (najkrótszy) jachty startujące w regatach Whitbread Round the World Race, a jaką nazwę nosił najmniejszy jacht, który te regaty ukończył?
  10. W jednym z etapów regat regatach Whitbread Round the World Race/ The Volvo Ocean Race na pokładzie znalazła się rekordowa liczba członków załogi, aż 23 osoby. Proszę podać nazwę tego jachtu i rok startu w regatach.

Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkursctw@gmail.com 

Wyniki Rundy 10 i zwycięzców Konkursu Król Wiedzy Żeglarskiej 2020 ogłosimy w poniedziałek, 6 lipca.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.