Szanowni Państwo,

przedstawiamy pytania Rundy 4. Nam wydają się znacznie łatwiejsze od poprzednich. Nie chcemy dawać pytań banalnych, oczywistych, łatwych, jak mawia sir Robin Knox-Johnston, człowiek, który jako pierwszy opłynął świat dookoła bez zawijania do portów, „Jeśli coś jest łatwe, nie ma ani atrakcji, ani satysfakcji.”

  1. Jaki był tytuł ostatniej książki autorstwa Mariusza Zaruskiego i w którym roku została wydana?
  2. Jak nazywali się muzycy pierwszego składu zespołu „Stare Dzwony”?
  3. Jaki tytuł nosiło czasopismo o tematyce morskiej, które w II RP ukazywało się najdłużej, a jak to, które wydało najwięcej numerów?
  4. Proszę podać nazwę jachtu i nazwisko pierwszego żeglarza z krajów socjalistycznych, który ukończył regaty samotnych żeglarzy dookoła świata?
  5. Ile razy katamaran został zwycięskim jachtem Pucharu Ameryki?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem e-mailowym: konkursctw@gmail.com do czwartku, 21 maja, do godz. 08.00. Odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną.

Fundatorem nagród w tej edycji konkursu jest Alma-Press, oficyna wydawnicza, która na rynku działa ponad 30 lat i w tym czasie wydała prawie 300 publikacji o tematyce żeglarskiej.

O sobie Alma-Press pisze: Jesteśmy wydawnictwem książkowym powstałym w 1985 r. , liderem rynku książek dla żeglarzy. W naszym dorobku jest ponad 280 publikacji żeglarskich w łącznym nakładzie ponad 750 000 egzemplarzy!

  Cieszymy się zdobyciem wielu nagród, w tym siedmiokrotnie nagrody im. Leonida Teligi.

Współpracujemy z najlepszymi Autorami a także czołowymi europejskimi wydawcami książek o tematyce żeglarskiej.

Czytelników zapraszamy do zakupów, a Autorów do współpracy!

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.