Szanowni Państwo,

prezentujemy pytania Rundy 7 naszego konkursu-zabawy o tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Ze względów organizacyjnych odpowiedzi pytania Rundy 6. i aktualną klasyfikację generalną po 6 rundach zamieścimy na stronie w sobotę, 6 czerwca.

  1. Jak nazywał się żaglowiec, którym Mariusz Zaruski dowodził w Archangielsku?
  2. Proszę wymienić nazwiska wszystkich polskich żeglarzy startujących w przedwojennych igrzyskach olimpijskich w klasach jednoosobowych.
  3. W którym roku zorganizowano po raz pierwszy regaty Warszawa- Modlin i kto był ich pomysłodawcą?
  4. Juliusz Sieradzki zaprojektował podczas II wojny światowej jacht klasy Omega. Proszę podać nazwę choć jednej konstrukcji powstałej w latach międzywojennych autorstwa tego projektanta.
  5. W którym roku odbyła się pierwsza edycja imprezy „Jacht dla Ciebie” i jakie czasopismo było jej inicjatorem?

Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkursctw@gmail.com do czwartku, 11 czerwca, do godz. 08.00. Odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. Wyniki Rundy 5 ogłosimy w piątek, 12 czerwca.

Fundatorem nagród w tej edycji jest Morka.pl zajmująca się szkoleniem żeglarskim i motorowodnym (także w systemie on-line, a także czarterami jachtów.

Nagrodami w tej edycji konkursu będą wybrane publikacje książkowe Fundatora.

O swojej misji wydawnictwo informuje:

Szkoła Żeglarstwa Morka.pl działa nieprzerwanie od 2003 roku. Jej główną działalnością są szkolenia morskie i czartery jachtów morskich na całym Świecie. Morka również prowadzi szkolenia motorowodne i specjalistyczne: radiooperatora SRC, Diesel na jachcie, nawigację itp. Od początku działania Morka wyróżnia się innowacyjnością. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła w żeglarstwie podręczniki elektroniczne, które dzisiaj są możliwe do pobrania bezpłatnie ze strony Morki, czy e-learning. Instruktorzy Morki, to pasjonaci, z wieloletnim, często zawodowym doświadczeniem na morzu.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.