Szanowni Państwo,

prezentujemy pytania Rundy 6 naszego konkursu-zabawy o tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Prezentujemy także aktualną klasyfikację generalną po 5 rundach.

Fundator nagród 6. Rundy Konkursu:

Pytania Rundy 6:

  1. Który klub i w którym roku jako pierwszy w Polsce wprowadził system stopni żeglarskich?
  2. Które ze śluz Kanału Augustowskiego leżą najwyżej ponad poziomem morza?
  3. Proszę wymienić co najmniej dwie konstrukcje Jacka Holta doskonale znane z polskich wód śródlądowych?
  4. Z odległym od morza Przemyślem było związanych dwóch oceanicznych żeglarzy. Proszę podać imiona i nazwiska obydwu panów oraz ich najważniejsze dokonanie żeglarskie.
  5. W 50-letniej historii Nagrody Rejs Roku kobiety zaledwie pięciokrotnie sięgały po to trofeum. Proszę podać ich imiona i nazwiska.

Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkursctw@gmail.com do czwartku, 04 czerwca, do godz. 08.00. Odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. Wyniki Rundy 5 ogłosimy w piątek, 05 czerwca.

Fundatorem nagród w tej edycji jest Szkoła Żeglarstwa Morka zajmująca się szkoleniem żeglarskim i motorowodnym (także w systemie on-line, a także czarterami jachtów.

Nagrodami w tej edycji konkursu będą wybrane publikacje książkowe Fundatora. O swojej misji Morka informuje:

Szkoła Żeglarstwa Morka.pl działa nieprzerwanie od 2003 roku. Jej główną działalnością są szkolenia morskie i czartery jachtów morskich na całym Świecie. Morka również prowadzi szkolenia motorowodne i specjalistyczne: radiooperatora SRC, Diesel na jachcie, nawigację itp. Od początku działania Morka wyróżnia się innowacyjnością. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła w żeglarstwie podręczniki elektroniczne, które dzisiaj są możliwe do pobrania bezpłatnie ze strony Morki, czy e-learning. Instruktorzy Morki, to pasjonaci, z wieloletnim, często zawodowym doświadczeniem na morzu.

Aktualna klasyfikacja generalna po 5 Rundach, na półmetku naszego konkursu:

.RUNDA12345RAZEM
1Marek Winiarczyk5534421
2Tomasz Kowalczyk5533319
3Wojciech Spychalski4444319
4Iwona i Marek Tarczyńscy4443419
5Andrzej Zakrzewski5534017
Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.