Portal Subiektywny Serwis Informacyjny, za którym kryje się postać Jerzego Kulińskiego, został 1 marca uhonorowany szczególnym odznaczeniem – krzyżem Pro Mari Nostro.

To drugie w hierarchii znaczenia odznaczenie tej organizacji o 100-letnim dorobku, najważniejszym pozostaje Pierścień Hallera.

Odznaczenie wręczono w gdańskim hotelu „Mercure” podczas sprawozdawczo-wyborczego zebrania Bractwa Kaphornowców. Krzyż wręczył osobiście prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, pan Andrzej Królikowski, a uczyni to w towarzystwie wiceprezesów, sekretarza generalnego, kontradmirała Czesława Dyrcza oraz Cezarego Bartosiewicza byłego Grotmaszta Bractwa Kaphornowców.

Za co portalowi www.kulinski.navsim.pl przyznano odznaczenie? Jerzy Kuliński ponad 20 lat temu stworzył i cały czas czynnie prowadzi portal internetowy skutecznie promujący tematykę bezpieczeństwa żeglarzy na morzu i śródlądziu. Ten internetowy adres znają wszyscy polscy żeglarze. Don Jorge z niezwykłą konsekwencją przybliża sylwetki wielkich żeglarzy, budowniczych portów czy wreszcie obrońców morskich granic, zawsze podkreślając znaczenie Morza dla Polski. Podejmuje aktualne i istotne sprawy dotyczące dobrej praktyki żeglarskiej, omawia i przybliża zapisy prawa w zakresie żeglarstwa, prezentuje wiele przydatnych rozwiązań technicznych. Bezlitośnie przez lata piętnował absurdy w polskim prawie dotyczące braku swobody żeglowania, skostniałe struktury, brak woli porozumienia dla żeglarstwa swobodnego choćby w wymiarze bałtyckim. Stał się prawdziwym symbolem walki o swobodę uprawiania żeglarstwa, a swoje bezkompromisowe opinie wygłaszał często wbrew woli bardziej zachowawczej części, środowiska żeglarzy. Nie owijał w bawełnę, piętnował, ganił, chłostał bezlitośnie, ale tylko piórem, na co dzień bowiem znany jest z uprzejmości i łagodności. Dla wielu polskich żeglarzy jest punktem odniesienia w żegludze po morzu, wielu przyznaje, że to dzięki niemu na morze odważyło się wypłynąć.

Portal www.kulinski.navsim.pl jest miejscem wymiany doświadczeń żeglarskich, zwłaszcza w żeglarstwie bałtyckim, ale też na akwenach śródlądowych. Często jest inspiracją dla wielu żeglarzy, którzy szukają nowych wyzwań i możliwości uprawiania nieskrępowanej żeglugi, jest pomocny dla naszego środowiska na co dzień.

Don Jorge, żyj wiecznie

 

 

 

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.