Witam,
To ostatnia relacja z XXXVIII Ogólnopolskiego Rejsu Żeglarsko-Motorowodnego PTTK „Królowa Wisła 2017”. Rejsu długiego, sześciotygodniowego i ciężkiego ze względu bardzo niski stan wody w Wiśle oraz liczne braki w oznakowaniu szlaku żeglugowego.

Ale rejsu jednocześnie pokazującego uroki nadwiślańskich krajobrazów, dającego wspólnie przeżyć niezapomniane chwile, sprawdzającego i podnoszącego umiejętności żeglarskie i motorowodniackie. Rejsu uczącego zdyscyplinowania, wzajemnej pomocy oraz życzliwości w różnorodnych warunkach nawigacyjnych i pogodowych. Wreszcie pokazującego, że rzeka to nie tylko niebieska kreska na mapie, ale organizm który żyje i daje żyć. Udowadniającego, że Wisła wcale nie jest ostatnią „dziką rzeką Europy”, że jest czasem krnąbrna, rwąca i nieprzewidywalna, czasem oschła i płytka, ale zawsze piękna i majestatyczna.
Rejs pokazał także, że zaangażowanie samorządów lokalnych w zagospodarowaniu brzegów rzeki i wybudowane przez nich przystanie przynoszą im wyłącznie chwałę i szacunek, jest to równocześnie zaproszenie dla wszystkich wodniaków z całej Europy aby pływać i podziwiać Wisłę. Sam zapraszam wszystkich chcących przeżyć wodną przygodę na następne rejsy i spływy organizowane przez PTTK.
Pozdrawiam

Wojtek Skóra

 

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.