Polski Związek Żeglarski ogłosił konkurs na nowy wzór książeczki żeglarskiej. Planowane jest zastąpienie historycznego dokumentu i wprowadzenie jej nowego wzoru.Przez jednych traktowana jako relikt minionej przeszłości i zaprzeczenie swobodnego żeglarstwa, inni z pietyzmem uzupełniają kolejne wpisy dokumentujące ich żeglarski dorobek, by po latach z nostalgią wspominać dawne czasy.

Strony książeczki żeglarskiej dokumentującej rejsy morskie.

Teraz władze żeglarskie uznały, że czas na zmiany. Na stronie www.pya.org.pl ogłoszono regulamin konkursu oraz ankietę do wypełnienia. Na swojej stronie Związek informuje:

Książeczka żeglarska towarzyszy żeglarzom już od wielu lat, jest używana w żeglarstwie morskim, śródlądowym jak i sportowym. Nasza dyscyplina wciąż się zmienia i wraz z tymi zmianami Książeczka Żeglarska również powinna odpowiadać lepiej na potrzeby dzisiejszych żeglarzy. W związku z tym rozpoczęliśmy prace nad projektem Nowej Książeczki Żeglarskiej PZŻ i będziemy wdzięczni za wypełnienie poniższej ankiety i możliwość poznania oczekiwań żeglarzy względem tego dokumentu-pamiątki.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety do 14 kwietnia 2019, ponieważ wśród uczestników ankiety rozlosujemy 100 osób, które otrzymają nowe Książeczki Żeglarskie PZŻ oraz drobne gadżety

Słynne klauzule na pływania morskie w książeczce żeglarskiej z lat 70. i 80., kiedy zawierała ona specjalne dedykowane rubryki .

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.