Na rynku ukazała się długo oczekiwana publikacja poświęcona Pętli Toruńskiej. Praca autorstwa Józefa Rusieckiego, znanego kajakarza i popularyzatora turystyki kajakowej, wypełnia dotkliwą lukę w zakresie publikacji locyjnych, tym większa więc satysfakcja, że wreszcie można ją nabyć.

Największym walorem książki jest jej rzetelność. Autor zna ten szlak od podszewki, co widoczne jest w materiale zamieszczonym w publikacji. Nie jest to wiedza podana zza biurka, ale owoc wypraw kajakowych. Stąd opisy są wiarygodne i solidnie udokumentowane materiałem fotograficznym, a materiał tekstowy zawiera informacje ważne, istotne dla turystów. Zaskakuje szczegółowość opisu i jego uporządkowanie, to zasługa benedyktyńskiej pracy autora, który tej książce poświęcił wiele pracy. Niewątpliwym walorem publikacji jest strona ilustracyjna. Zdjęcia pokazują to, o czym pisze autor, co znakomicie uzupełnia narrację. Może nie wszystkie są doskonałej jakości, ale mają niewątpliwy walor autentyczności. Bardzo cennym uzupełnieniem książki jest zestaw map znajdujący się na końcu publikacji. Dzięki nim można doskonale nawigować po szlaku, a także zaplanować precyzyjnie spływ.
Książka ukazała się staraniem Centrum Turystyki Wodnej PTTK i tu można ją kupić. Cena to zaledwie 18 złotych, w przypadku nabycia większej liczby egzemplarzy możliwe są rabaty.
Józef Rusiecki, „Pętla Toruńska”, wyd. CTW PTTK, ul. Kasprowicza 40, 01-871 Warszawa, Warszawa, 2017 r.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.