Jacht „I Love Poland” dowodzony przez Jarka Kaczorowskiego wygrał regaty St Maarten Heineken Regatta na Karaibach zakończone w niedzielę, 2 marca. W klasie Ocean Racing 1, w której startowało 5 jednostek, polska załoga wygrała wszystkie pięć wyścigów nie dając rywalom pożeglować. Warto przypomnieć, że w tej klasie jachtów brały udział jednostki w przeszłości startujące w regatach Volvo Ocean Race poprzednich edycji. Trzecie miejsce w tej samej klasie zdobył Maciej Marczewski żeglujący na jachcie „Sailing Poland” z załogą w systemie PROAM, czyli połączenie żeglarzy zawodowych i amatorskich. Drugie miejsce na mecie zajął litewski jacht „Amber Sail 2”, czwarty przypłynął „Esprit de Corps IV”, a piąty „Challenger”.

W klasie CSA 1 wystartowała jeszcze jedna polska załoga- dowodzona przez Przemysława Tarnackiego w kombinacji żeglarzy zawodowych i amatorskich na jachcie „Phan”. W tej klasie „polski” jacht był najdłuższy, liczy 42 stopy i rywalizował z jachtami w przedziale 32-45 stóp. Ostatecznie polska załoga w klasie zajęła 6, ostatnie miejsce, a stało się tak wskutek awarii i wyłącznie jachtu z pierwszych dwóch wyścigów oraz niekorzystnego przelicznika. Polacy w pozostałych czterech biegach dopływali na pierwszym miejscu, ale przelicznuik powodował zepchnięcie ich na pozycje bliśze końca klasyfikacji.

Dla żeglarzy z jachtu „I Love Poland” był to pierwszy regatowy start, załoga trenuje od września, początkowo w Gdyni, następnie w Lizbonie i Miami, a obecnie będzie startowała w kilku imprezach karaibskich. Wiosną jacht wróci do Polski i tu ekipa złożona z młodych zawodników podejmie kolejne treningi.