Prezentujemy Państwu dwa stanowiska w sprawie imprez w kontekście rozprzestrzeniającej się epidemi koronawirusa. Wojewoda mazowiecki zapowiada ograniczenie imprez masowych w celu zminimalizowania zagrożenia zakażenia wirusem, podczas gdy organizatorzy targów akcentują nie masowy charakter targów Wiatr i Woda i do dzisiaj, do wtorku, 10 marca, imprezy nie odwołano.

Przygotowania do targów trwają. Zdjęcia zxamieszczone w niniejszym poście, wykonane przez pana Grzegorza Rzeczkowskiego (dziękujemy za udostępnienie), ilustrują stan przygotowań hali targowej we wtorek na godz. 15.00, a więc na 45 godzin przed oficjalnym otwarciem targów.

– W przypadku wydarzeń, które nie są rejestrowane, będziemy docierać do organizatorów i apelować o ich odwołanie, przełożenie lub ograniczenie liczby uczestników, używając metod miękkich, czyli perswazyjnych, jak i twardych w postaci decyzji i poleceń – dodał wojewoda mazowiecki.

Odwoływanie imprez powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych zarekomendował w niedzielę Główny Inspektor Sanitarny. To efekt ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.

„Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego” – przekazał GIS w komunikacie.

Przypominamy także komunikat organizatora targów Wiatr i Woda z  dzisiaj, 10.03.2020

Komunikat dla Wystawców i Gości Targów

10.03.2020

32. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbędą się w planowanym terminie, w dniach 12-15 marca 2020 roku w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO w Warszawie.

W nawiązaniu do wystąpienia Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego na temat decyzji Rządu, zgodnie z którą odwołane zostają wszystkie imprezy masowe informujemy, ze targi nie są „imprezą masową” w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Stanowisko to zostało potwierdzone w piśmie z dnia 10 marca br. otrzymanym od Wojewody Mazowieckiego.

Dbając o bezpieczeństwo i komfort wystawców oraz zwiedzających Targi, jesteśmy w  stałym kontakcie z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie, wdrażamy wszelkie procedury zalecane przez WHO oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Prosimy o stosowanie się do procedur higieniczno-sanitarnych, o których na bieżąco informuje Główny Inspektor Sanitarny. Jednocześnie zapewniamy, iż w razie jakichkolwiek zmian aktualnych zaleceń i pojawienia się nowych wytycznych lub decyzji będziemy na bieżąco informować Państwa o podjętych krokach.

Wojewoda zapowiedział również, że powinniśmy przygotować się na znaczące ograniczenie organizacji wydarzeń o charakterze masowym. – Ogólna rekomendacja jest taka, aby nie organizować wydarzeń z udziałem więcej niż 1000 osób, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych – przekazał Radziwiłł i zaapelował do wszystkich o ograniczenie odwiedzenia miejsc, w których jednocześnie znajduje się duża grupa ludzi.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.