Centrum Turystyki Wodnej PTTK podjęło się trudu sporządzenia wykazu przystani żeglarskich na polskich szlakach wodnych. Owocem tej pracy jest poniższe zestawienie, podzielone na przystanie morskie i śródlądowe. Wierzymy, że aktualny wykaz miejsc do cumowania pozwoli wodniakom lepiej zaplanować rejsy, a zawarte linki do przystani umożliwią dokonanie rezerwacji lub choćby tylko zapoznanie się z ofertą gospodarzy.

Do naszego wykazu życzliwie odniósł się pan Marek Halter, dziennikarz i znawca śródlądowych dróg wodnych, który jest wielkim orędownikiem podobnych zestawień. Pan Marek jest chyba największym znawcą portów i przystani w Polsce, zajmuje się ich opisywaniem już kilkadziesiąt lat.

Żegluje od 1953 roku, wypracował własny styl w dziennikarstwie wodniackim, zgromadził ogromną wiedzę, z którą teraz chce się podzielić z czytelnikami naszej strony internetowej. Zapewne nasz zbiór nie jest kompletny, wciąż powstają nowe obiekty, remontowane są dobrze znane wodniakom przystanie, wiele zmienia się w krajobrazie wodnej infrastruktury. Włodarzy obiektów, które zostały pominięte w naszym wykazie, prosimy o kontakt, chętnie uzupełnimy nasze zestawienie, aby stało się one kompletnym zbiorem ułatwiającym wyszukanie potrzebnego obiektu.

Pan Marek Halter.

Jak korzystać z wykazu?

w dziale porty śródlądowe wszystkie obiekty ułożone są alfabetycznie według akwenów. Taka metodologia pozwala łatwo znaleźć szukane miejsce bez konieczności przeszukiwania całej bazy danych.

W dziale porty morskie należy szukać miasta, są one ułożone alfabetycznie. Porty znajdują się w poszczególnych katalogach.

Pan Marek Halter odbiera Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Warszawa, 2014 r.
Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.