W warszawskim XL Liceum im Żeromskiego 13 czerwca odbyła się IX już edycja Otwartych Mistrzostw dzielnicy Wola w wioślarstwie halowym. Brzmi dziwnie? To regaty na ergometrach wioślarskich, na których zawodnicy nie są uzależnieni od pogody i trenować mogą przez cały rok. Regaty rozgrywano o Puchar Dyrektora XL LO, pani Anny Szczepańskiej-Filipp, a nagrodami były puchary dla zwycięskich drużyn i komplety specjalnie przygotowanych medali.

Impreza została przygotowana przez nauczyciela WF z „Żeromskiego”, Dominika Brodziaka przy współpracy z Warsaw Rowing Club, co w efekcie dało pełen profesjonalizm obsługi i wysoki poziom sportowy. Załogi reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne startowały w sztafetach na dystansie 500 metrów.

Zawody zostały poprzedzone rozgrzewką, aby młode organizmy przygotować lepeij do czekającego je wysiłju fizycznego.

Startowano na 4 ergometrach, a na telebimie można było oglądać symulację prawdziwych regat wioślarskich. Kiedy płynęli zawodnicy, otaczał ich tłumek kibiców z innych drużyn dopingujących do maksymalnego wysiłku. Poziom sportowy był wysoki, kilkoro zawodników miało już do czynienia z wiosłami, doskonale radzili sobie zarówno w sferze techniki wiosłowania jak i umiejętności rozłożenia sił.

Na koniec rywalizacji uczniów odbył się bieg specjalny dla nauczycieli. Na starcie stanęło pięciu nauczycieli wychowania fizyvcznego, którzy do pokonania mieli iście sprinterski dystans 200 metrów. Wygrał zdecydowanie organizator regat, pan Dominik Brodziak.

Służby ratownicze obecne na sali odnotowały tylko jedną interwencję, choć osób zmęczonych wysiłkiem wkładanym w wiosłowanie było więcej.

Po zakończeniu regat ich organizator, Dominik Brodziak powiedział, że jej przygotowanie kosztowało wiele pracy, ale widzi postęp z roku na rok u uczestników i cieszy się, że regaty zyskują popularność wśród młodzieży. Fundatorka nagród, pani dyrektor Anna Szczepańska-Filipp zapowiedziała natomiast, że przyszłoroczna 10 edycja, jubileuszowa, zyska nową oprawę i zostanie wzbogacona o nowe akcenty. Prace koncepcyjne w szkole już trwają.

Na zakończenie imprezy odbyła się dekoracja zwycięzców, p októrej zorganbziowano minutę dla fotoreporterów

 

Wyniki:

Chłopcy

  1. LO im. Kopernika

2. LO im. Żeromskiego

3. LO im. Batorego

4. ZS im. Kasprzaka

5. LO im. Batalionu Zośka 1

6. LO im. Batorego 2

7. LO im. Batalionu Zośka 2

 

Dziewczęta

  1. LO im. Batorego

2. LO im. Batalionu Zośka

3. LO im. Kopernika

4. LO im. Batorego

5. LO im. Sienkiewicza

6. LO im. Żeromskiego

MAS

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.