Warszawska Żegluga Rekreacyjna to idea ponad podziałami. Integruje najbardziej znane i zaawansowane w rozwój wiślanej żeglugi inicjatywy: klub Pomost 511 z jego Flotą 511, Przystań Aquatica, Fundację Szerokie Wody, Po Wiśle i Taxi Wisła. Wspólnie tworzą sprawny system rejsów rekreacyjnych, który w całości zadebiutował 20 maja, ale część inicjatyw już wystartowała.

Nieformalnym wodnym centrum Warszawy pozostaje Płyta Desantu. W weekendy (a w lipcu i sierpniu również w piątkowe popołudnia) działać będzie Przystań 511, skąd w godz. 12-20 co pół godziny będą odpływać drewniane łodzie. Zatrzymają się na plaży Poniatówka, przy pomniku Syrenki i powrócą do przystani. Bilet na rejs nie będzie drogi, kosztuje zaledwie 5 zł. W weekend z Przystani 511 będzie się można także wybrać w całodniowy rejs flisacką łodzią do Wawra (start o godz. 9, powrót o godz. 18) oraz w rejs widokowy przeszklonymi katamaranami firmy Po Wiśle. Katamaran zrobi pętlę wokół Grubej Kaśki lub przez Podzamcze. Wyruszy codziennie o godz. 11 i 11.30.

Ważnym punktem dla wodniaków będzie też plaża Rusałka w pobliżu zoo. Stąd odpływać będą gondole Przystani Aquatica. W maju, czerwcu i we wrześniu tylko w weekendy w godz. 12-20, a w lipcu i sierpniu również w piątkowe popołudnia.

Warszawskie Linie Turystyczne na Wiśle
Na wodę powracają także Warszawskie Linie Turystyczne. Tramwaj wodny „Wars” już na stałe wpisał się w krajobraz warszawski, z lewobrzeżnych okolic mostu Poniatowskiego zabiera chętnych w półtoragodzinny rejs. Inny statek – „Zefir” – odpływa z przystanku Żerań Cementownia w weekendy płynie do Serocka. 20 maja wystartowały bezpłatne promy, które kursują na czterech przeprawach -z Podzamcza do plaży przy zoo, spod mostu Poniatowskiego na lewym brzegu na Poniatówkę, z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę oraz z Łomianek do Nowodworów na Białołękę.

 

Opracował MAS
Foto MAS

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.