Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złote medale w Mistrzostwach Europy Żeglarzy z niepełnosprawnościami rozegranymi w Hiszpanii. Polacy startoiwali w kasie Hansa 303

Piotr Cichocki na jachcie klasy Hansa 303. fot Cate Brown/ world Sailing

Poza naszymi medalistami w regatach tych startował także Waldemar Woźniak, a cała trójka reprezentuje klub AKS OSW Olsztyn. To były bardzo udane regaty zwłaszcza dla Piotra, który w 11 wyścigach aż 10-krotnie zwyciężał, a w biegu siódmym zajął 2 miejsce i mógł najgorszy rezultat odrzucić. W efekcie zdobył zaledwie 10 pkt, co dało mu pewne zwycięstwo. Polak obronił tytuł wywalczony w ubiegłym sezonie, podczas październikowych regat, wówczas Olga była druga.

Piotr Cichocki podczas rodzinnych regat w Warszawie w czerwcu 2019 roku.
Piotr Cichocki podczas warszawskich regat na Wiśle w czerwcu 2019 roku.

Olga także tym razem doskonale żeglowała, w klasie Open zajęła 6 miejsce, ale wśró pań była najlepsza i wywalczyła złoto. Piotr Woźniak zajął ostatecznie miejsce 11. Mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami odbywały się w ramach regat Comunitat Valenciana Olympic Week, w których rywalizowali również żeglarze innych klas. W Laserze 4,7 Filip Olszewski zajął dwudzieste, a Karolina Gała (oboje KS Spójnia Warszawa) czterdzieste szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścigi w klasie Laser Radial Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa) ukończył na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej, Laura Szulc (Chojnicki Klub Żeglarski) na trzynastej, Maciej Panaś na siedemnastej, Klara Sobczak (oboje ChKŻ) na dwudziestej dziewiątej, a Marcelina Korszon (MKS Dwójka Warszawa) na trzydziestej trzeciej. Pozostali Polacy uplasowali na dalszych miejscach.