Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie 20 kwietnia gościła ratowników, którzy przygotowali szkolenie z zakresu bezpiecznych zachowań nad woda oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Szkolenie to część dorocznej kampanii przygotowywanej przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK, w tym roku, po raz pierwszy od kilku lat, przygotowywanej bez wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystki. 

W szkole zjawiła się ekipa ratowników wyposażona w nowoczesny sprzęt, który uczniowie mogli nie tylko obejrzeć, ale także zapoznać się z jego przeznavczeniem i działaniem. Poza tym ratownicy przygotowali prezentację na temat bezpieczeństwa, która spotkała się z żywym odbiorem i dużym zainteresowaniem uczniów.

W części drugiej w małych zespołach uczniowie uczyli się zasad proceduralnych związanych z wzywaniem i  udzielaniem pomocy, a także własnoręcznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy poprzez sztuczne oddychanie. Ćwiczyli na fantomach dostarczonych przez organizatorów, wiernie odwzorowujących realną sytuację. To ćwiczenia budziły najwieksze zaintereesowanie uczniów, przy nich było najwięcej żartów i śmiechu, choć same ćwiczenie nie było wcale łatwe do wykonania.

Szkoła przygotowała salę do ćwiczeń, ratownicy przekazali mnóstwo praktycznej wiedzy, przed sezonem dawka informacji z pewnością pomoże uczniom zapobiegać niebezpiecznym zachowaniom nad wodą. Z pewnością było to wartopściowe doświadczenie dla wszystkich.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.