W dniach 24 i 25 kwietnia odbyło się kolejne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. To szkolenie wpisuje się w program realizowany przez Centrum Turystyki wodnej ZG PTTK realizowany na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tym razem gospodarzem była szkoła podstawowa w Kruszwicy, dokąd zjechała ekipa ratowników prowadząca szkolenie. Tradycyjnie już, szkolenie podzielone było na dwie części.

W pierwszej, z udziałem wszystkich uczestników, zorganizowano prezentację, podczas której omówiono największe zagrożenia czyhające nad wodą, pokazano środki ratunkowe, jakimi dysponują ratownicy, a także wskazywano na konkretne procedury związane wzywaniem i z udzielaniem pierwszej pomocy.

Część druga szkolenia to podział na niewielkie grupy, z których każda, pod okiem ratownika, trenowała procedury wzywania pomocy oraz doskonaliła udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Uczniowie z zapałem trenowali na fantomach, które bardzo realistycznie odwzorowują prawdziwe warunki niesienia pomocy, trenowali także konkretne procedury zmierzające do wzywania pomocy. Dzięki temu szkoleniu kolejna setka dzieci lepiej poznała realia bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także będzie potrafiła działać w sytuacji zagrożenia. Na koniec szkolenia każdy z uczestników otrzymał materiały promocyjne związane z ratownictwem.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.