Przed nami kolejna VII edycja festiwalu JachtFilm (25-26 listopada). Celem festiwalu jest pokazywanie najlepszych filmów dokumentalnych o tematyce marynistycznej – polskich i zagranicznych. Głównym tematem jest oczywiście żeglarstwo i jego różnorodność. Na festiwalu prezentujemy najnowsze produkcje filmowe, pokazujemy także prawdziwe perełki sprzed lat. W tym roku zobaczymy 7 filmów z całego świata. Spotykamy się w nowym miejscu – warszawskim kinie Luna.

Program imprezy 25-26 listopada:

SOBOTA – godz. 12.00 – 15.30
Dziewicza podróż

Dziewicza podróż / USA / 2013 / 82 minuty
>>
Za burtąZa burtą / Nowa Zelandia / 2015 / 86 minut
>>
SOBOTA – godz. 17.30 – 20.30
Muzyka Lady Flow Niech płynie muzyka / Francja / 2016 / 26 minut
>>
WiatrWiatr / USA / 1992 / 126 minut
>>
NIEDZIELA – godz. 13.00 – 16.30
Bon voyage / Szwajcaria / 2016 / 21 minut
>>
Jeździec oceanówJeździec oceanów / Szwajcaria / 2017 / 70 minut
>>
Morscy Cyganie. Na krańcu świataMorscy Cyganie. Na krańcu świata / USA / 2016 / 77 minut
>>
Program może ulec niewielkim zmianom.

Dziewicza podróż

Zaprosimy Państwa na obejrzenie historii Laury Dekker, najmłodszej żeglarski, która opłynęła samotnie świat mając 16 lat. Jej starania o to by móc wypłynąć w taki rejs były większą trudnością niż samo żeglowanie. Sprawa Laury Dekker była w Holandii, kraju gdzie mieszkała, przedmiotem działań sądowych, którym towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Film „Dziewicza podróż” to historia walki o swoje marzenia i swój sposób na życie.

Jeżdziec oceanów

Zaprosimy też Państwa na pokład niezwykłego katamaranu który wyruszył w wokółziemski rejs. Niezwykłego, bo niewielkiego i dodatkowo bez kabiny. Na pokładzie takiego jachtu, Ivan Burgnon, szwajcarski oceaniczny żeglarz regatowy wyruszył w rejs dookoła świata. Wypłynął z Francji. Na oceanach spędził 220 dni. Pokonując 55 tysięcy kilometrów spotykał sztormy, cisze, somalijskich piratów, pływające kontenery. O tym rejsie opowiada film „Jeździec oceanów”.

Bon voyage

Film „Bon voyage” ma trwa 26 minut, ale zawiera w sobie mnóstwo dramatycznych emocji. Emocji, którymi przepełniony jest współczesny świat. Opowiada o parze szwajcarskich żeglarzy zderzonych z koniecznością podejmowania trudnych wyborów podczas przypadkowego spotkania z tonącym statkiem uchodźców. Jest to film fabularny, ale opowiedziana historia jest prawdziwa, i może spotkać prawie każdego żeglarza pomiędzy Europą i krajami Afryki.

Za burtą

„Za burtą” to kolejny film fabularny, zrealizowany na podstawie prawdziwych zdarzeń. Opowiada o najdłuższym w historii współczesnego żeglarstwa dryfowaniu po oceanie po wypadku jachtu. Czwórka żeglarzy wypływa żaglowym trimaranem z małego portu Picton w Nowej Zelandii w kierunku Wysp Tonga. Olbrzymia 16-metrowa fala wywraca jacht a uwięzieni w kadłubie jachtu mężczyźni dryfują po oceanie 119 dni. Z dala od szlaków żeglugowych, bez nadziei na ratunek…

Morscy Cyganie

Na krańcu świata„Morscy Cyganie. Na krańcu świata” to zrealizowany w 2016 roku dokument o rejsie grupy młodych ludzi z Nowej Zelandii do Chile w Ameryce Południowej. Film pokazuje jak wielką radością i sposobem na życie może być żeglowanie, opowiada o morskiej przygodzie o jakiej marzy większość z nas. Film był pokazywany na festiwalach na całym świecie, wszędzie wzbudzając wielki aplauz widzów.

Niech płynie muzyka

Film „Niech płynie muzyka” przeniesie nas w krainę muzyki. Muzyki, która płynie na falach oceanu. Piękny film o niezwykłym projekcie niesienia muzyki do małych społeczności zamieszczających wybrzeże Bretanii na pokładzie jachtu Lady Flow.

Na koniec tych krótkich zapowiedzi o filmach tegorocznego JachtFilmu należy wspomnieć o filmie „Wiatr”. Zapraszamy na pokaz filmu, który na wielkim ekranie nie gościł przez 25 lat. Zrealizowany w 1991 roku film jest jednym z bardzo niewielu fabularnych filmów, który jest w pełni poświęcony żeglarstwu i rywalizacji na wodzie. W środowisku żeglarskim wciąż uchodzi za najlepszą kinową produkcję pokazującą piękno klasycznych regatowych jachtów. Piękne jachty, świetne zdjęcia autorstwa dwukrotnego zdobywcy Oscara Johna Tolla. Na ten film nie trzeba chyba nikogo namawiać.

kino LUNA

ul. Marszałkowska 28
00-576 Warszawa
kino@kinoluna.pl

Kasa / Rezerwacje
tel.: 22 621 78 28
kasa@kinoluna.pl

Sprzedaż biletów i karnetów w kasie kina od 27 października 2017 r.
Sprzedaż on line od 13 listopada 2017 r.

Karnety do nabycia w kasach kina Luna oraz na stronie internetowej kina. Bilety na pojedyncze bloki można też kupić na stronie Kina Luna.
Bilety są sprzedawane na poszczególne bloki filmowe, lub jako karnet na wszystkie projekcje.
Miejsca w kinie podczas Festiwalu nie są numerowane.

Sobota (blok 1) – 25 zł
Sobota (blok 2) – 25 zł

Niedziela – 25 zł

Karnet na cały festiwal – 65 zł

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.