Początek września to doskonały moment na organizację imprez plenerowych promujących aktywność na wodzie. W miniony weekend na otwartych niedawno bulwarach w Warszawie redakcja „Żagli” zorganizowała skromny event mający na celu popularyzację wodnych zajęć. Do pełni szczęścia zabrakło tylko … widzów. Zaproszono do współpracy Polski Związek Żeglarski, środowisko wioślarzy, na bulwarach stanęło także kilka jachtów, wśród nich regatowa łódź klasy 505 oraz nowość – reklamowany jako najmniejszy jacht w Polsce Mini 230 projektu Leszka Gonciarza.

Najciekawsze stoisko, gromadzące najwięcej widzów, przygotowała fundacja Szerokie Wody, która wystawiła warsztat ciesielski oraz model dawnej jednostki wiślanej.  Na tym stoisku odbywały się jedyne akcje interaktywne, włączające młodych widzów do zabawy.  

Zabrakło, niestety, jednostek żaglowych na Wiśle, atrakcje rejsowe oferowała wyłącznie jednostka „Święta Barbara” oraz łódź po-wisle.pl.

Organizatorzy zadbali o estetyczne namioty, budowę sceny, z której podczas imprezy przeprowadzano wywiady i prezentowano nielicznych wystawców oraz zapewnili zaplecze gastronomiczne w nieodległych pawilonach. Nie dopisali widzowie, bo na przeszkodzie stanęła kapryśna wrześniowa aura; zarówno w sobotę jacht też w niedzielny poranek padał deszcz, a temperatura powietrza nie przekraczała 16 stopni Celsjusza. W tej sytuacji amatorzy sportów wodnych woleli zostać w domu, a na bulwarach hulał wiatr. W niedzielne przedpołudnie wystawców było chyba więcej niż widzów, wskutek czego odwołano działania sceniczne. Dopiero zanik opadów rozruszał nieco publiczność, której sporo pojawiło się w miejscu zdarzenia, choć nie wiadomo, czy byli to świadomi uczestnicy imprezy czy też po prostu amatorzy spacerów nadwiślańskich. Wywiady prowadzono przy pustym placyku przed sceną, ale na stoiska zaczęli zaglądać odwiedzający.

Podsumowując można stwierdzić, że pomysł na działania promujący sporty wodne wart jest zainteresowania, organizacja całości była znakomita, a brak publiczności to wynik wyłącznie złej pogody, na którą organizatorzy wpływu niestety nie mieli.

ms

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.