30 listopada w warszawskiej siedzibie PKOl odbyła się doroczna Gala Żeglarska, podczas której wręczano nominacje do kadry narodowej w żeglarstwie, podsumowano miniony sezon oraz honorowano postaci  i firmy zasłużone dla polskiego żeglarstwa. Jednym z ważnych elementów uroczystości było wręczenie nagrody Błękitny Spinaker za imprezę roku, śródlądowy rejs roku oraz regaty śródlądowe. Celem konkursu jest popularyzacja żeglarstwa turystycznego i rekreacyjnego, tworzenie pozytywnego wizerunku turystyki żeglarskiej, odkrywanie dla żeglarstwa nowych szlaków i akwenów wodnych, wspieranie lokalnych środowisk żeglarskich, promowanie etyki i etykiety żeglarskiej, wartości i tradycji żeglarskich, propagowanie przedsięwzięć żeglarskich, w tym imprez, rejsów i regat, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Tegorocznym laureatem w kategorii Śródlądowy Rejs Roku został Wojtek Skóra, szef Komisji Turystyki Żeglarskiej i dyrektor CTW ZG PTTK za wyprawę żeglarsko-motorowodną Królowa Wisła 2017.

Wojtek został uhonorowany tą nagroda już po raz ósmy, kolejno za imprezy w latach 2004, 2008, 2011, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, co oznacza, że od pięciu lat Błękitny Spinaker trafia do jego rąk.

Laureatom serdecznie gratulujemy

MAS

 

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.