W Pałacu Kultury i Nauki blisko 500 wystawców z ponad 50 krajów zaprezentowało swoje oferty licznie przybyłym gościom. Żadna inna impreza w Polsce nie gromadzi tylu przedstawicieli branży, w tym touroperatorów. I żadna nie prezentuje takich walorów merytorycznych. Jedno z największych stoisk zaprezentowały Włochy, nie poprzestały jednak na samej ekspozycji targowej. Można było spróbować włoskich specjałów, najlepszej kawy oraz spotkać prawdziwe znakomitości. Liczne atrakcje zachęcały do odwiedzenia stoisk Egiptu, Tunezji i Turcji, powracających do łask turystów z Polski. Nie pozostawały w tyle cieszące się niezmiennym zainteresowaniem Grecja, Bułgaria i Chorwacja oraz będące na krzywej wznoszącej Maroko, Albania i Gruzja. Chętnych do nauki greckich i gruzińskich tańców nie brakowało. Niezwykłą kolorystyką wabiły egzotyczne prezentacje Sri Lanki, Tajlandii czy Dominikany, a Mołdawia, Słowacja i Rumunia kusiły możliwością smakowania wyśmienitych win. Wystawcy podkreślali dobre położenie PKiN oraz jego wyjątkowość.

Na tle mniej i bardziej egzotycznej konkurencji Polska wcale nie wypadała blado. Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej przyciągało licznymi konkursami, Lokalna Organizacja Turystyczna z Torunia uczyła, jak wypiekać pierniki, Mazowsze pokazywało, że tuż obok Warszawy można znaleźć liczne atrakcje, Lubelskie zapraszało na regionalne specjały, a oczy zwiedzających, i nie tylko oczy, cieszyła ekspozycja „Odpoczywaj na wsi” zachęcająca do odwiedzania gospodarstw agroturystycznych.

Tematyka tegorocznych konferencji i debat była niezwykle zróżnicowana. Jednak wszystkie te wydarzenia miały cechy wspólne – aktualność, dobór panelistów i niezwykle wysoki poziom. Dowodem było bardzo duże zainteresowanie branży i mediów. Szczególnym cieszyły się debata na temat turystyki wyjazdowej, przygotowana przez portal turystyka.rp.pl.  

Wszystkie prezentacje podróżników były oblegane, ale jednak najwięcej chętnych przybyło na spotkanie z Aleksandrem Dobą, gościem specjalnym warszawskiej imprezy.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.