II edycja konkursu Król Wiedzy Żeglarskiej rozstrzygnięta

10-tygodniowe zmagania dobiegły końca i pozwoliły wyłonić zwycięzców.

W naszym konkursie-zabawie wzięło udział 286 uczestników, a przez 10 tygodni trwania rywalizacji nadeszło 1978 odpowiedzi. Wielu z uczestników brało udział w kilku rundach, ale przez wszystkie z nich przeszło 148 uczestników i tylko 4 uczestniczki. Co tydzień przychodziło 160-210 odpowiedzi na pytania konkursowe, co nas cieszy, ponieważ pozwala na stwierdzenie, że konkurs zyskał przychylność uczestników. Nie wiemy jaka jest średnia wieku naszych uczestników, ponieważ o to nie pytaliśmy, z tego samego powodu nie wiemy również skąd pochodzą nasi uczestnicy, ponieważ odpowiedzi nadchodziły drogą e-mailową.

Ponad dwumiesięczne zmagania pozwoliły wyłonić zwycięzców konkursu. 1 miejsce zajął Wojciech Spychalski ze Sławy w woj. Lubuskim, ubiegłoroczny zdobywca 2 miejsca. Tym razem to on okazał się najlepszy, prowadził przez ostatnie rundy i nie pozwolił na odebranie mu tytułu Króla Wiedzy Żeglarskiej. Na miejscu 2 uplasował się Marcin Godlewski z Warszawy, także uczestnik ubiegłorocznej edycji, wówczas niestety bez sukcesów. I wreszcie miejsce trzecie. Tu konieczna była dogrywka, ponieważ po 10 rundach aż 16 uczestników miało tę samą liczbę punktów. Największą liczbę punktów w dogrywce – 7, zdobył Leszek Lustyk i to on zajął ostatnie miejsce na podium naszego konkursu. Pan Leszek jest mieszkańcem Londynu, można zatem stwierdzić, że nasz konkurs nabrał charakteru międzynarodowego.

Zwycięzcom gratulujemy dużej wiedzy i wytrwałości, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w długotrwałych zmaganiach. Osobne podziękowania kierujemy do Sponsorów naszego konkursu, sklepowi Marynistyka.org, fundatorowi Nagrody Głównej, panu Maciejowi Olszewskiemu z firmy Technodrewno, panu Piotrowi Lewandowskiemu z firmy Morka, panu Andrzejowi Minkiewiczowi, organizatorowi Jacht Film Festiwalu, panu Tomaszowi Falbie z portalu Żeglarski.info oraz portalowi wodnapolska.pl

Król Wiedzy Żeglarskiej 2021

Wojciech Spychalski, Król Wiedzy Żeglarskiej 2021.

Wojciech Spychalski, z wodą związany hobbystycznie od 8 roku życia, „zarażony pasją” przez swojego ojca. Aktualnie morski sternik jachtowy i motorowodny. Z wykształcenia inżynier górnik – aktywny zawodowo. W wolnych chwilach: pływa po polskich akwenach śródlądowych a także wraz z grupą przyjaciół po Morzu Bałtyckim, uprawia turystykę rowerową i górską. Interesuje się historią rozwoju gospodarki morskiej i żeglarstwa w Polsce, szczególnie w okresie międzywojennym.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.