Szanowni Państwo,

Prezentujemy zestaw 10 pytań, które dzisiaj rano wysłaliśmy pocztą elektroniczną do 16 uczestników konkursu mających równą liczbę punktów i ubiegających się o 3 miejsce w naszej rywalizacji  pod hasłem Król Wiedzy Żeglarskiej 2021.

Każdy może zmierzyć się z tymi pytaniami, ale niejako poza konkursem. Dla uczestników, którzy uzyskają powyżej 8 punktów przewidziano nagrody. Na odpowiedzi czekamy do 31 marca do godz. 08.00, a odpowiedzi prosimy kierować na adres konkurs.ctw@gmail.com

Pytania dogrywki:

  1. Jak nazywał się jacht zaprojektowany przez Mieczysława Plucińskiego na podstawie planów Olimpijki i z jakiego materiału był budowany?
  2. W którym roku wydano Przepisy Techniczne PZŻ i z jakich działów się składały?
  3. W którym roku odbyły się pierwsze targi Boatshow w Łodzi?
  4. Kto był pierwszym zdobywcą pięciu szmaragdów Żeglarskiej Odznaki Turystycznej?
  5. Ile czasopism i w których latach wydawanych nosiło tytuł „ Żeglarz”?
  6. Proszę podać nazwisko autora oraz tytuł znanego podręcznika żeglarskiego, którego ukazała się tylko część 1, a kontynuacja nigdy nie nastąpiła.
  7. Proszę podać nazwisko i nazwę jachtu polskiego żeglarza, który jako pierwszy przepłynął Atlantyk samotnie.
  8. Światowa Federacja Żeglarstwa dział obecnie pod nazwą World Sailing. Proszę podać co najmniej dwie nazwy tej organizacji z przeszłości.
  9. Jak brzmiała pierwotna nazwa regat znanych później jako Whitbread Round the World Race ?
  10. W którym roku w regatach Whitbread Round the World Race wystartował po raz ostatni jacht drewniany i jak ów jacht się nazywał Jaki był największy jacht startujący w regatach o Puchar Ameryki?
Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.