Centrum Turystyki Wodnej PTTK jest organizatorem konkursu-zabawy

KRÓL WIEDZY ŻEGLARSKIEJ 2021.

Na półmetku naszego konkursu, po 5 rundach, wykrystalizowała się czołówka znawców żeglarstwa. Pierwsza Dziesiątka kandydatów na Króla Wiedzy Żeglarskiej sezonu 2021 prezentuje się następująco:

lp. imię i nazwisko kolejne rundy suma punktów

  1. Paweł Rycaj,              5,5,4,4,4, razem 22 pkt.
  2. Leszek Lustyk            4,5,4,5,4, razem 22 pkt.
  3. Vito Spychalski          4,4,5,4,4, razem 21 pkt.
  4. Adam Jaworowicz     4,4,4,5,4, razem 21 pkt.
  5. Mirosław Bąk             4,4,4,5,4, razem 21 pkt.
  6. Marcin Godlewski     4,5,4,3,4, razem 20 pkt.
  7. Krzysztof Piechal       3,4,4,5,4, razem 20 pkt.
  8. Paweł Zabierzowski   4,4,4,4,4, razem 20 pkt
  9. Jerzy Cierpiał             3,4,4,4,4, razem 19 pkt.
  10. Piotr Wójcik               4,4,5,3,3, razem 19 pkt.

Wynik powyżej 5 pkt. uzyskały 144 osoby.

 Nagroda Główna

Fundatorem nagrody głównej w konkursie jest Sklep.marynistyka.org – sklep internetowy ze stylowymi prezentami dla Żeglarzy, morskimi upominkami, dekoracjami marynistycznymi, które pozwalają poczuć morską bryzę z dala od morza, przywołują wspomnienia dni spędzonych pod żaglami, wywołują marzenia o morskich podróżach na pokładach sławnych żaglowców pod dowództwem wielkich Kapitanów. W ofercie sklepu znajdziemy dawne, mosiężne kompasy, busole, sekstanty, lunety, wykonane z drewna modele jachtów, żaglowców, łodzi motorowych oraz koła sterowe, dzwony pokładowe, zegary słoneczne i wiele innych upominków dla Żeglarzy i Ludzi Morza, element marynistycznego wystroju wnętrz, które jasno znamionują właściciela jako osobę interesującą się kulturą, tradycją i historią morza, nautyki, marynistyki. Czy może być lepszy prezent dla osoby zakochanej w żaglach, morzu, wielkich żaglowcach niż busola symbolizująca obierania właściwego kursu również w codziennym życiu, „kompas moralny” pozwalający omijać życiowe rafy i mielizny, luneta żeglarska będąca alegorią umiejętności przewidywania, sięgania gdzie wzrok nie sięga i dalekowzroczności lub będące symbolem trzymania steru władzy i dowodzenia drewniane koło sterowe? Czy jakikolwiek przedmiot na komodzie czy regale nada bardziej żeglarskiego charakteru każdemu pomieszczeniu niż model legendarnej łodzi motorowej, historycznego żaglowca lub wykonana z drewna replika jachtu J-Class, który przeszedł do historii tych regat w poprzednim stuleciu? 

Styl marynistyczny i Duch Morza zawarty w żeglarskich prezentach oferowanych przez Sklep.marynistyka.org jest ponadczasowy i opiera się wszelkim modom i przemijającym trendom. Często wykorzystując olbrzymią symbolikę oraz elegancję tych przedmiotów obdarowujemy nimi osoby, których noga nigdy nie stanęła na pokładzie a ich wyobrażenie o żaglowcach pochodzi z hollywoodzkich superprodukcji. Równie często dochodzimy do wniosku, że sami czujemy się najlepiej, najszczęśliwsi w pomieszczeniach w morskim stylu, wyposażając nasze biura, gabinety, salony czy sypialnie w elementy w stylu marynistycznym, z morskim charakterem.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.