Centrum Turystyki Wodnej PTTK zaprasza na Rundę 7 konkursu

KRÓL WIEDZY ŻEGLARSKIEJ 2021.

Fundatorem nagród Rundy 9. jest sklep żeglarski Marynistyka.org, także fundator Nagrody Głównej.

Na odpowiedzi Rundy 9. czekamy do 04 marca, do godz. 08.00, odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.ctw@gmail.com.

Osoba, która zbierze najwięcej punktów, uzyska tytuł

Króla Wiedzy Żeglarskiej

sezonu 2021!

Pora na pytania konkursowe Rundy 9.:

  1. Jak nazywa się największe jezioro na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich objęte strefą ciszy?
  2. Które miasta zostały uhonorowane Laurem X-lecia Nagrody Przyjaznego Brzegu?
  3. Proszę podać tytuł przynajmniej jednej przedwojennej gazety o tematyce morskiej przeznaczonej do eksponowania na ścianie.
  4. Proszę wymienić nazwiska przynajmniej dwóch żeglarzy, którzy zdobyli po 4 złote medale olimpijskie w konkurencjach żeglarskich.
  5. Który jacht w regatach Whitbread Round the World Race jako pierwszy płynął pod banderą zjednoczonej Europy?

 Zapraszamy do wspólnej zabawy edukacyjnej, naprawdę warto.

Nagroda Główna

Fundatorem nagrody głównej w konkursie jest Sklep.marynistyka.org – sklep internetowy ze stylowymi prezentami dla Żeglarzy, morskimi upominkami, dekoracjami marynistycznymi, które pozwalają poczuć morską bryzę z dala od morza, przywołują wspomnienia dni spędzonych pod żaglami, wywołują marzenia o morskich podróżach na pokładach sławnych żaglowców pod dowództwem wielkich Kapitanów. W ofercie sklepu znajdziemy dawne, mosiężne kompasy, busole, sekstanty, lunety, wykonane z drewna modele jachtów, żaglowców, łodzi motorowych oraz koła sterowe, dzwony pokładowe, zegary słoneczne i wiele innych upominków dla Żeglarzy i Ludzi Morza, element marynistycznego wystroju wnętrz, które jasno znamionują właściciela jako osobę interesującą się kulturą, tradycją i historią morza, nautyki, marynistyki. Czy może być lepszy prezent dla osoby zakochanej w żaglach, morzu, wielkich żaglowcach niż busola symbolizująca obierania właściwego kursu również w codziennym życiu, „kompas moralny” pozwalający omijać życiowe rafy i mielizny, luneta żeglarska będąca alegorią umiejętności przewidywania, sięgania gdzie wzrok nie sięga i dalekowzroczności lub będące symbolem trzymania steru władzy i dowodzenia drewniane koło sterowe? Czy jakikolwiek przedmiot na komodzie czy regale nada bardziej żeglarskiego charakteru każdemu pomieszczeniu niż model legendarnej łodzi motorowej, historycznego żaglowca lub wykonana z drewna replika jachtu J-Class, który przeszedł do historii tych regat w poprzednim stuleciu? 

Styl marynistyczny i Duch Morza zawarty w żeglarskich prezentach oferowanych przez Sklep.marynistyka.org jest ponadczasowy i opiera się wszelkim modom i przemijającym trendom. Często wykorzystując olbrzymią symbolikę oraz elegancję tych przedmiotów obdarowujemy nimi osoby, których noga nigdy nie stanęła na pokładzie a ich wyobrażenie o żaglowcach pochodzi z hollywoodzkich superprodukcji. Równie często dochodzimy do wniosku, że sami czujemy się najlepiej, najszczęśliwsi w pomieszczeniach w morskim stylu, wyposażając nasze biura, gabinety, salony czy sypialnie w elementy w stylu marynistycznym, z morskim charakterem.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.