Pandemia koronawirusa COVID-19 uniemożliwiła w marcu 2020 r Centrum Turystyki Wodnej PTTK”, tradycyjnie już podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr   i Woda” w Warszawie, zorganizowanie gali rozdania nagród laureatom XVI edycji konkursu „Nagroda Przyjaznego Brzegu

Ponieważ w tej edycji konkursu Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu otrzymało Miasto Płock, w porozumieniu z Prezydentem Miasta Płocka panem Andrzejem Nowakowskim i Oddziałem Żeglarsko-Motorowodnym PTTK Morka postanowiliśmy zorganizować galę w prastarym nadwiślańskim Płocku.

Jesteśmy wdzięczni władzom samorządowym Płocka za współudział w organizacji uroczystej gali wręczenia nagród laureatom konkursu, a płockim wodniakom za zaproszenie na jubileuszowe 50. Regaty o Puchar Wrzosu i Prezydenta Miasta Płocka.

Na uroczystość, która odbyła się w dniu 5 września 2020 r na przystani Oddziału Żeglarsko-Motorowodnego PTTK „Morka”, przybyło liczne grono zaproszonych gości      i laureatów konkursu. Na uroczystość przybyli:

-Wiceprezes ZG PTTK – Marian Jurak,

-Sekretarz Generalny PZŻ – Janusz Taber,

-członek ZG PZŻ, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego – Maciej Olszewski,

-Dyrektor Biura Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Marcin Białek,

-Przewodniczący Jury Nagrody Przyjaznego Brzegu – Andrzej Gordon,

-Dyrektor Centrum Turystyki Wodnej PTTK – Wojtek Skóra.

Swoje listy gratulacyjne przesłali: Dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju – Rafał Szlachta oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Robert Andrzejczak.

Obecni również byli:

– Prezydent Miasta Płock – Andrzej Nowakowski,

– Przewodniczący Rady Miasta Płock – Artur Jaroszewski,

– Starosta Płocki -Mariusz Bieniek oraz inni włodarze z wojewódzkich i lokalnych władz samorządowych.

Na uroczystość przybyli laureaci konkursu nagrodzeni za:

– Grand Prix NPB – dla Miasta Płock za konsekwentne tworzenie nowoczesnej infrastruktury płockiego brzegu Wisły i wspieranie turystyki i sportów wodnych na Zalewie Włocławskim.

(Prezydent Miasta Andrzej Nowakowski)

– Cieszyn i Czeski Cieszyn – za stworzenie ekspozycji muzealnej tematycznie związanej z dziedzictwem i symboliką Olzy oraz za zrewitalizowanie jej brzegów.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.