W Warszawie powstanie nowy most. Specjalny, nie dla samochodów, ale pieszo-rowerowy. O tym projekcie mówiono już od dawna, teraz pora na realizację. Przeprawa połączy bulwary wiślane z Pragą.

Po lewej strony Wisły będzie miała początek na wysokości ul. Karowej, a po praskiej stronie – na wysokości ul. Okrzei. Plany zakładają, że powstanie w ciągu 3 lat kosztem około 180 milionów złotych. Projekt mostu jest już gotowy o podczas konferencji prasowej na Bulwarach Wiślanych zostały pokazane jego wizualizacje.

Prezydent dodał, że projekt przeprawy przez Wisłę jest już gotowy. Są też prawomocne pozwolenia na realizację inwestycji. Po lewej strony Wisły będzie miała początek na wysokości ul. Karowej, a po praskiej stronie – na wysokości ul. Okrzei.

Most będzie miał powierzchnię wspólną dla rowerzystów i pieszych, ponieważ będzie miał różną szerokość na różnych odcinkach. Jego minimalna szerokość to sześć metrów, maksymalna – nawet 16 m. Na przeprawie znajdą się też m.in. tarasy widokowe, miejsca spoczynku, ławeczki, itd.

MAS, foto: materiały Urząd Miasta Stoł. Warszawy

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.