Szanowni Państwo,

Od Wód Polskich otrzymaliśmy informację na temat uroczystości związanych z otwarciem sezonu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i na Pojezierzu Augustowskim. Celebracje połączone są z oficjalnym oddaniem do użytku wyremontowanych fragmentów szlaku.

25 kwietnia 2022 r. nastąpi oficjalne otwarcie dróg wodnych Systemu Wielkich Jezior Mazurskich. Z tej okazji o godzinie 12:00 przy Kanale Piękna Góra zaplanowana jest konferencja prasowa, podczas której zostaną przekazane również informacje o zakończeniu prac na Kanałach Piękna Góra i Tałckim oraz pozostałych inwestycjach prowadzonych przez PGW Wody Polskie na Mazurach. Następnie odbędzie się rejs po Kanale Piękna Góra i jeziorze Tajty.

Prace remontowe na kanale w Pięknej Górze.
Remont był możliwy dzięki środkom unijnym.
Kanał podczas prac remontowych.

W dniu 29 kwietnia 2022 r. zaplanowaliśmy rozpoczęcie sezonu żeglugowego na Kanale Augustowskim. O godzinie 16:30 odbędzie się konferencja prasowa nad rzeką Nettą w Augustowie, a następnie o godzinie 17:00 wyruszy parada jednostek pływających w kierunku „Gołej Zośki” (pomnik ustawiony na wodzie w Dolinie Rospudy). Tego dnia wszyscy augustowscy armatorzy wypływają ze swoich portów. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej: https://www.facebook.com/events/1148958795902988.

Augustów zaprasza w nowym sezonie.

W przypadku Państwa zainteresowania bądź ewentualnych pytań zapraszam do kontaktu.   

Łukasz Pieron, Kierownik, Wydział Śródlądowych Dróg Wodnych, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, ul. Żelazna 59A, 00-848 Warszawa, tel. +48 22 470 12 19, E-mail: lukasz.pieron@wody.gov.pl

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.