W czasach pandemii wyłom zrobiła Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, która w Gdyni zorganizowała (trwającą do najbliższej soboty) w Yacht Park Marina (Basen Prezydenta) wystawę jachtów żaglowych i motorowych, a także wyposażenia jachtowego. To pierwsza wystawa w czasach pandemii, a organizatorzy uważają się za pionierów tego typu imprez w czasach COVID-19.

Podczas otwarcia organizatorzy jak ognia unikali sformułowania targi, ponieważ w dalszym ciągu obowiązuje zakaz organizowania tego typu imprez. Yachting  Festival to wytrych, który pozwala zaprosić do Gdyni wystawców – producentów i dystrybutorów sprzętu pływającego, a także publiczność.

Impreza nie jest biletowana, żeby nie grodzić przestrzeni wokół mariny, ale w tym roku, w związku z COVID-19, wejście na keje będzie ograniczone – na jachty w pierwszej kolejności będą mogły wejść osoby, które wcześniej zapiszą się na spotkania.

Zainteresowane osoby mogą umawiać się na spotkania z wystawcami korzystając z kontaktów podanych na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.yachtingfestival.pl (zakładka: dla odwiedzających).

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby wystawa odbyła się w zgodzie zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy pracownicy mają założone przyłbice,  na terenie mariny będą dostępne środki do dezynfekcji, liczba odwiedzających jest monitorowana, a dodatkowo każdego dnia wystawcy oraz wszystkie osoby wchodzące na keje mają mierzoną temperaturę.

Jednostki pływające prezentowane na Wystawie będą wietrzone i dezynfekowane po każdej grupie zwiedzających.

Na ceremonii otwarcia podkreślano, że przygotowania do imprezy trwały miesiąc, w tym czasie udało się zaprosić kilkudziesięciu wystawców, którzy w Gdyni pokazują nowości i jachty już znane, ale ciekawe i warte obejrzenia. Delphia przywiozła barkę Delphia 1200 BluEscape w wersji z flybridge, łódź Delphia 1150 Escape oraz Delphia Nano.

Parker Poland pokazuje również trzy jednostki – Parker 690 Sport, Parker 760 Quest i Parker 920 Explorer. Galeon prezentuje Galeon 680 FLY laureata ostatniej edycji festiwalu jachtowego w Cannes w kategorii designu) oraz 335 HTS (tegoroczny laureat Motor Boats Awards w kategorii sportcruiser). La Mare Houseboat przywiózł Modern 11, ciekawą konstrukcję czarterową. Viko Yachts – producent jachtów żaglowych zgłosił trzy jednostki – Viko S 21, Viko S 26 oraz Viko S 35 zaprojektowany przez włoskie biuro Lupoli Yacht Design.

Nie zabrakło również firmy Northman z flagową jednostką Northman 1200 FLY. Największe zainteresowanie wzbudzał jednak katamaran Sunreef Yachts. To 80-stopowy gigant przygotowany dla chińskiego odbiorcy, o ciekawym wzornictwie, aranżacji wnętrza wyposażonego w bar karaoke i luksusowe kabiny oraz salon.

Więcej informacji na: www.yachtingfestival.pl

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.