18.09 (sobota)

Program:

1. Memoriał Aleksandra Doby (wyścig Plaża Saska-Bulwary przy MSN) – start ok. 10.00

2. Spacerowy spływ WMK im. Aleksandra Doby – Plaża Saska-Młociny (uczestnicy Memoriału dołączają do WMK) – odprawa ok. 10.00, start (na wodzie) 10.20

3. Spotkanie poświęcone Aleksandrowi Dobie – przystań Młociny ok. 14.00 (po przypłynięciu WMK)

1. Memoriał Aleksandra Doby

Memoriał Aleksandra Doby to amatorskie wyścigi w kajakach 2-osobowych (turystycznych), na trasie od Plaży Saskiej do bulwarów przy MSN (ok. 2,5 km – 20-30 min.).

Dla pierwszych zgłoszonych 15 załóg zapewniamy możliwość uczestnictwa w Memoriale za darmo.

Użyczenie kajaków i nagrody ufundował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Można też startować na własnym kajaku (turystycznym).

Start w Memoriale wymaga zgłaszania załóg 2-osobowych.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w 3 kategoriach:

1. dowolny skład załogi (open)

2. jedna osoba z załogi to kobieta lub dziecko do lat 15

3. obie osoby z załogi to kobiety (lub jedna z nich to dziecko do lat 15).

Co najmniej jedna osoba w załodze musi mieć 16 lat lub więcej. Po zakończonym wyścigu należy dołączyć do Wioślanej Masy Krytycznej.

2. Wioślana Masa Krytyczna im. Aleksandra Doby

Trasa: Plaża Saska-przystań Młociny, ok. 12 km, 3 godziny bardzo spokojnego płynięcia.

Wioślana? Tak. Wisła. Wiosła.

Dlaczego Wisła? Bo jest piękna! W czasie tego niezbyt długiego spływu – kajakowego spaceru – mamy szansę zobaczyć zarówno Wisłę naturalną, pełną łach i wysepek, jak i Wisłę śródmiejską, warszawską. W tym roku zmieniamy trasę, przepłyniemy przez miejski odcinek – mijając większość mostów, Port Praski, bulwary, Stare i Nowe Miasto.

Dlaczego wiosła? Bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż silnika. Bo słychać dźwięki Wisły. I można się troszkę zmęczyć.

Dlaczego masa? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko na brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie i nas też całkiem sporo.

Do Waszej dyspozycji mamy około 150 kajaków.

Zapraszamy też osoby ze swoją łódką: kajakiem, kanadyjką, hamburką, lejtakiem czy pontonem – każdą napędzaną wiosłami. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 12 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).

3. Spotkanie poświęcone Aleksandrowi Dobie

Przystań Młociny – około 14.00 (po przypłynięciu WMK)

Dlaczego Aleksander Doba? Bo był to niewątpliwie najwybitniejszy polski kajakarz-podróżnik czasów powojennych. Tuż po powrocie z ostatniej swojej wyprawy atlantyckiej, we wrześniu 2017 r. uczestniczył w WMK, obchodząc swoje urodziny. Poza tym Olek jak nikt inny okazywał radość z pływania.

Zaprezentujemy mniej lub bardziej znane informacje o wyprawach Olka, a także postaramy się pokazać Go jako osobę – do wspomnień zaprosimy osoby, które go dobrze znały.

Informacja w związku z epidemią koronawirusa:

Uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy, zarówno przy odbiorze sprzętu, jak i zdawaniu. Bardzo prosimy o stosowanie się do instrukcji otrzymanej mailem po zapisie.

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania imprezy w przypadku obostrzenia zasad lub niebezpiecznie wysokiego stanu Wisły.

Zachęcamy do najbezpieczniejszej formy dojazdu – rowerem. Zapewnimy transport rowerów – po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas rejestracji.

Zgłoszenia: https://bit.ly/WMK2021

Kontakt: Piotr Kaliszek, wmk@przystan.warszawa.pl, w sprawach pilnych 602 79 44 46

Impreza organizowana jest przez Federację Przystań Warszawa, przy ogromnej pomocy klubu WAKK Habazie i TPLŁE Kajel. Spływ współfinansuje Miasto st. Warszawa – Biuro Sportu i Rekreacji.

#DzielnicaWisła

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.