Z inicjatywy dyrektora CTW, Wojtka Skóry, w Warszawie zawisła wystawa wodna poświęcona szlakom wodnym i akcjom społecznym koordynowanym przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Ekspozycja zajmuje jedno z najciekawszych, i najbardziej ruchliwych, miejsc w stolicy – tunel przy schodach na trasie W-Z. Przewija się przez top miejsce mnóstwo ludzi, zarówno mieszkańców Warszawy jak też turystów, tędy bowiem wiedzie szlak z Mariensztatu i licznych linii tramwajowych na Plac Zamkowy warszawską starówkę. Na planszach eksponowane są różne aspekty działalności CTW, aktywności w dziedzinie popularyzacji turystyki wodnej oraz kampanie społeczne mające na celu wzrost świadomości turystów odpoczywających nad wodą. Prezentowane są plansze dedykowane poszczególnym komisom, swoje miejsce mają kajakarze i miłośnicy głębin, czyli płetwonurkowie, na planszach których prezentowane są odznaki możliwe do zdobywania przez każdego turystę, nie tylko członka naszej organizacji.

To zdjęcie historyczne, ale dobrze oddaje liczbę ludności w tym miejscu.

Czy taka wystawa trafia do ludzi i ma sens? Odpowiedź przyszła już po godzinie od uruchomienia ekspozycji, kiedy w CTW rozdzwonił się telefon z pytaniami i komentarzami. Wystawa będzie aktywna do 3 lipca, ale być może powróci jeszcze w przyszłości.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.