Z okazji 100-lecia Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w hangarze klubowym w Charzykowach otwarto wystawę historyczną. Klub jest kontynuatorem Klubu Żeglarskiego Chojnice, pierwszego klubu żeglarskiego w Polsce.

W tym roku to właśnie w Charzykowach dokonano ogólnopolskiego otwarcia sezonu, a wystawa była jednym z elementów tej uroczystości.

Ekspozycja jest próbą podsumowania 100-letniej działalności klubu, zgromadzono na niej pamiątki klubowe związane zarówno z żeglarstwem jak i bojerami. Podzielono ją na trzy części: w pierwszej wyeksponowano stare fotografie ilustrujące narodziny żeglarstwa nad Jeziorem Charzykowskim, w drugiej uwypuklono początki żeglarstwa lodowego, a w trzeciej historię powstawania letniska.

Wiele miejsca zajęły archiwalne fotografie z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, kiedy charzykowskie żeglarstwo raczkowało. Osobną częścią wystawy są bojery, w hangarze pokazano oryginalną 15., która mimo upływu lat wciąż znajduje się w doskonałym stanie technicznym, a także DN-a. Na ścianach zgromadzono wiele dyplomów, na półkach znalazło się miejsce dla pamiątkowych pucharów. Pokazano również kilak modeli jachtów i bojerów z klubowej kolekcji.

Chwała władzom klubu, że dbają o tradycję i przypominają pradzieje charzykowskiego żeglowania, dzięki ich staraniom można było cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat.

Autor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.