Oficerski Yacht Klub

14 maja 1933 roku nad Wisłą w Warszawie odbyło się otwarcie sezonu żeglarskiego i inauguracja nowej siedziby Oficerskiego Yacht Klubu. W ceremonii wziął udział prezydent RP Ignacy Mościcki.

Wspomnienie. Fridtjof Nansen

91 lat temu, 13 maja 1930 roku, w Lysaker zmarł Fridtjof Wedel-Jarlsberg Nansen (ur. 10 października 1861 w Store Frøen) – norweski oceanograf, badacz polarny i międzynarodowy działacz społeczny, Komandor Legii Honorowej i laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Jubileusz Romana Zamyślewskiego

Szanowny Panie, Drogi Romanie,

Z okazji Twojego Jubileuszu 70-lecia zechciej przyjąć najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Dla środowiska wodniaków z całej Polski jesteś postacią zauważalną, docenianą, lubianą, a okrągła data urodzin sprawia, że z tym większą radością spieszymy się złożyć Ci życzenia. Od wielu lat obserwujemy Twoje działania, czytamy Twoje książki, korzystamy z pomocy nawigacyjnych i śledzimy nadzwyczaj interesujące wpisy w mediach społecznościowych, zarówno te dotyczące aspektów historycznych jak też te dotykające spraw aktualnych, o charakterze publicystycznym. Doceniamy Twoją pracę, przypomnę, że jesteś Laureatem Nagrody Przyjaznego Brzegu w roku 2014, przyznaną za serię unikatowych przewodników- albumów map dróg wodnych., którą odebrałeś ją na warszawskim Stadionie Narodowym. Cieszymy się, że chętnie pokazujesz bogactwo swoich zainteresowań w sposób klarowny i wyważony, że nie ograniczasz się do jednego wątku, ale prezentujesz szerokie zainteresowania poparte rzetelną wiedzą, z tym większą więc niecierpliwością oczekujemy kolejnych Twoich prac.

Czego życzyć w tych czasach? Oczywiście zdrowia, bo w czasach pandemii jego wartość doceniamy szczególnie. Poza tym niesłabnącej aktywności na polu publicystycznym, niegasnącego zmysłu obserwacji, ciętego pióra i niezmiennego ciepła i serdeczności w stosunku do ludzi.

Jest mi niezmiernie miło, że w dniu Twego Jubileuszu mogę, w imieniu środowiska wodniackiego PTTK, złożyć Ci życzenia i wyrazić nadzieję na kontynuację współpracy.

z najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Wojtek Skóra

Dyrektor Centrum Turystyki Wodnej PTTK