Festiwal Wisły 2023 nadciąga!

Możemy to wreszcie ogłosić oficjalnie.
Ruszamy 12 sierpnia we Włocławku, 14 sierpnia wpływamy do Torunia, by zakończyć wielkim finałem 19 sierpnia w Bydgoszczy.
Kilkadziesiąt drewnianych tradycyjnych statków i łodzi rzecznych, wystawcy, pokazy rzemiosła, nadwiślańskie jadło, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz największymi znawcami Wisły i jej historii, rejsy dla publiczności, koncerty na lądzie i wodzie.
Ta, siódma już, edycja Festiwalu poświęcona jest szczególnie tradycjom flisackim. Świętujemy bowiem w całej nadwiślańskiej Polsce wielki sukces, jakim jest wpis tradycji flisackich na listę UNESCO. Świat usłyszał i docenił znaczenie flisaków i flisu w dziejach Polski i ludzkości. Od samego początku Festiwal Wisły, jako festiwal kulturowy nawiązuje, kultywuje i popularyzuje wielkie dziedzictwo rzeczne i wiślane. Czerpie z historii, tradycji i zwyczajów związanych z flisem, czyli spławem towarów rzekami, który zbudował potęgę I Rzeczypospolitej w Złotym Wieku. Dlatego tegoroczny Festiwal Wisły będzie szczególnie radosny, bo jest co świętować.
Program tegorocznej imprezy opublikujemy niebawem. Trwają ostatnie ustalenia. Jak co roku liczba atrakcji jest tak duża, że będą musiały odbywać się symultanicznie w wielu miejscach. Od Państwa, naszej wspaniałej publiczności, będzie zależało, co i gdzie zobaczyć, a w czym wziąć udział w roku przyszłym. Zapraszamy serdecznie na tegoroczny Festiwal Wisły 2023!
festiwalwisly@gmail.com
festiwalwisly.pl