Kanał Augustowski wchodzi w Trzeci Wiek! I zaprasza!

Zapraszamy na niezwykły spływ kajakowy
200 KAJAKÓW NA 200 LECIE KANAŁU AUGUSTOWSKIEGO”
Od 31 sierpnia do 2 września 2023 r.

W tym roku obchodzimy dwustulecie otwarcia Kanału Augustowskiego. Wyjątkowego dzieła budownictwa wodnego – i wyjątkowej atrakcji turystycznej.

Odbywają się różne uroczystości i konferencje – ale będzie też super-spływ kajakowy. Trasa pozwala na udział także początkujących kajakarzy. Myślicie, że spływ Kanałem Augustowskim to nic odkrywczego? W doborowym towarzystwie planujemy przepłynąć fragment malowniczej trasy Kanału Augustowskiego – od śluzy Kudrynki do Stanicy Wodnej PTTK Swoboda.

Czy skorzystasz z zaproszenia na takie urodziny Czcigodnego Jubilata na wodzie? Każdy z Was da radę, długość dwudniowego spływu to tylko 32 kilometry, ale w tym przypadku liczy się nie szybkość, lecz piękno szlaku i szczytny cel. A celem tym jest uczczenie 200-lecia Kanału Augustowskiego, jednego z najpiękniejszych polskich szlaków wodnych. Kto Kanał zna, ten wie, że jest tam naprawdę pięknie. Kto jeszcze nie był, ma szansę przekonać się, że opinie o nim nie są na wyrost.

Zapraszamy wszystkich; nieważny jest wiek, doświadczenie na wodzie, umiejętności techniczne i tężyzna fizyczna, tutaj liczy się zapał i chęć uczestniczenia w niezwykłym przedsięwzięciu na wodzie.
Zapewniamy transport z bazy na miejsce spływu, wyżywienie i nocleg. Przygotowaliśmy okolicznościowe pamiątki i medale, liczne atrakcje i niespodzianki! Podczas spływu planowane są konkursy z nagrodami, spotkania międzypokoleniowe, gawędy przy ognisku i wspólne posiłki. Impreza non-profit.
Wszelkie informacje znajdziecie pod adresem:

www.polskieszlakiwodne.pl  Kontakt: ctw@pttk.pl

Do zobaczenia na Kanale Augustowskim
Z wodniackim pozdrowieniem
Komandor spływu
Wojtek Skóra

Spływ kajakowy z okazji 200-lecia kanału Augustowskiego – Radio5