Dwudziestolecia…

Z przyjemnością informuję, iż niedawno wróciłem do redagowania portalu https://polskieszlakiwodne.pl/ oraz związanej z nim strony CTW PTTK na FB. Przy jednym i drugim planuję sporo zmian w ich widoku i dostępności.
Najważniejsze – chciałbym skoncentrować się maksymalnie na polskich szlakach wodnych, ich stanie i ofercie, łącznie z polecanymi przystaniami, atrakcjami, wydarzeniami… Jachtingu, kajakarstwie, wszystkiemu innemu co pływa. Łącznie z ofertami żeglugi pasażerskiej.
Będzie też trochę wspomnieniowo, bo w przyszłym roku i następnych będą XX rocznice:
* POWITANIA UNII EUROPEJSKIEJ NA POLSKICH WODACH – cyklu stu kilkudziesięciu rejsów, spływów, regat, imprez galowych na wodach i konferencji, pod patronatem Prezydenta RP.
* startu konkursu o NAGRODĘ PRZYJAZNEGO BRZEGU,
* uruchomienia portalu POLSKIE SZLAKI WODNE.
* powstania CENTRUM TURYSTYKI WODNEJ PTTK.
Odważę się twierdzić, iż jednorazowa (jednoroczna) akcja 'Powitania…’ stała się impulsem do następnych, wymienionych tu przedsięwzięć. Dwadzieścia lat temu ktoś krytycznie stwierdził, że jeszcze uwierzy, że na zapowiadanych imprezach pojawią się zagraniczni i polscy wodniacy – ale trudno mu uwierzyć, by znaleźli przyzwoite przystanie i czyste kible… Ktoś inny odpowiedział, że są jednak także przyjazne brzegi, i że warto je polecać. Po pierwszej edycji konkursu usłyszeliśmy, że będzie on efemerydą, bo najdalej za rok-dwa zabraknie kandydatów do nagrody. Tymczasem od 20 lat co roku jest kilkudziesięciu kandydatów do nagrody.
Ale o tych wszystkich rocznicach, laureatach, wydarzeniach – będziemy pisać w kolejnych miesiącach.
Zapraszam. I zachęcam i do zaprzyjaźnienia się bliższego z portalem, i współtworzenia grupy na FB.
W razie potrzeby – udostępnię na Prive mój osobisty adres mailowy i telefon.
Mirek Czerny