Ocean Marzeń

Ta fundacja to jeden z laureatów konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Wychowanie przez udział w rejsach morskich dzieci i młodzieży z domów dziecka i placówek oświatowo-wychowawczych, nie tylko z Polski, lecz także Kijowa i Odessy.

„Przez ostatnie 13 lat, w szkoleniach i rejsach fundacyjnych wzięło udział ponad 1 650 uczestników z Polski i Ukrainy. Obecnie fundacja ma pod swoją opieką grupę 200 dzieci z rodzinnych domów dziecka, domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z woj. mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego, łódzkiego, pomorskiego i zachodnio-pomorskiego oraz Kijowa i Odessy.

Od 2011 roku podopieczni fundacji wzięli udział w 178 rejsach na Mazurach i 44 rejsach morskich na Bałtyku i Morzu Północnym, w czasie których przepłynęli ponad 20 000 mil morskich. Od 2015 roku wychowankowie Fundacji Ocean Marzeń pracują w niej jako kadra prowadząca jachty i szkolenia. Stypendyści w szkołach morskich odbywają także całoroczne płatne staże na statkach handlowych.”

Więcej o działalności fundacji na stronie Fundacji Ocean Marzeń.

Głosowałem za tą nagrodą. Równie chętnie zgłaszam (w wielu z 20 edycji konkursu) kandydatów za pracę z młodzieżą niepełnosprawną – w tym ruchowo, niewidomymi, niepełnosprawnymi umysłowo…
Jeśli macie propozycje kandydatów takich w obecnej edycji – to już niemal ostatnia chwila, 31 grudnia kończymy zbierać zgłoszenia!

MCz.
https://zeglarski.info/artykuly/przez-zeglowanie-do-zyciowego-celu/