WODNIACY DO WIOSEŁ! PO RAZ DRUGI! Zapraszamy na niezwykły spływ kajakowy „200 KAJAKÓW NA 200 LECIE KANAŁU AUGUSTOWSKIEGO” cz. II.

 

 

Zapraszamy na niezwykły spływ kajakowy

w dniach 29 – 31 sierpnia 2024 r.

 Już w zeszłym roku przekonaliśmy się, że spływ Kanałem Augustowskim to nadzwyczajna przygoda i wspaniałe wrażenia.

  Także teraz, w doborowym towarzystwie planujemy przepłynąć drugą część, prześlicznej trasy Kanału Augustowskiego – od śluzy Dębowo, od strony Bagien Biebrzańskich, do Przystani Wodnej PTTK w Augustowie. Części, która ma zupełnie inny charakter niż ta zeszłoroczna. Jeszcze bardziej naturalny, najbliższy przyrodzie, prawie nie skażony ludzką ingerencją.

  Każdy z Was da radę, długość dwudniowego spływu to tylko 34 kilometry, ale w tym przypadku liczy się nie odległość, lecz piękno szlaku i szczytny cel. A celem tym jest uczczenie 200-lecia rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego i przepłynięcie w całości jednego najpiękniejszych polskich szlaków wodnych. Kto poznał pierwszą cześć Kanału w zeszłym roku, ten wie, że jest tam naprawdę pięknie. Kto jeszcze nie był, ma szansę przekonać się, że opinie o nim nie są na wyrost, że warto się w nim zakochać. Tym bardziej, że istnieje odpłatna możliwość przedłużenia pobytu na terenie Stanicy Wodnej PTTK w Augustowie.

  Zapraszamy wszystkich; nieważny jest wiek, doświadczenie na wodzie, umiejętności techniczne i tężyzna fizyczna, tutaj liczy się zapał i chęć uczestniczenia w niezwykłym przedsięwzięciu na wodzie.

  Zapewniamy kajaki, transport z bazy na miejsce spływu, wyżywienie w formie obiadokolacji i nocleg. Przygotowaliśmy okolicznościowe pamiątki i medale, liczne atrakcje i niespodzianki!

  Podczas spływu planowane są konkursy z nagrodami, spotkania międzypokoleniowe, gawędy przy ognisku i wspólne posiłki. Impreza non-profit.

    Tegoroczny spływ będzie ukoronowaniem 200 lecia rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego i jego 14 śluz wybudowanych po Polskiej stronie. I ukoronowaniem przepłynięcia całego Kanału Augustowskiego, wydaje się, że prostego technicznie w jego pokonaniu, lecz na tyle urokliwego i wartego przepłynięcia na całej jego długości, aby każdy chciał zapisać go sobie w swoim kajakarskim CV. 

 

 Spływ jest ujęty w INFORMATORZE KAJAKARZA 2024, liczba uczestników jest ograniczona, jeśli jesteście zainteresowani, nie zwlekajcie wszelkie informacje znajdziecie pod adresem: www.polskieszlakiwodne.pl. Kontakt: ctw@pttk.pl.

Do zobaczenia na Kanale Augustowskim

                                                          Z wodniackim pozdrowieniem

                                                                    Komandor spływu

                                                                      Wojtek Skóra

Załączniki:

03 Spływ Kajakowy cz. II -200 kajaków na 200 lecie Kanału Augustowskiego

04 Regulamin II cz. spływu

05 Karta Zgłoszenia

06 Klauzula zgody RODO

07 Oświadczenie uczestnika spływu

08 Oświadczenie rodzica-opiekuna