Targi Boot Düsseldorf

Nie byłem na tych targach, więc udostępniam relację za Portalem Morskim.

A ja tęsknię za targami „Wiatr i Woda”, na których tyle lat byłem zawsze w pierwszym kwartale roku…

MCz

Ponad 1500 wystawców z 68 krajów zaprezentowało swoje produkty podczas największych na świecie targów wodnych Boot Düsseldorf 2024 w dniach 20-28 stycznia br.

W tym roku targi odwiedziło 237 tysięcy osób z ponad 60 krajów. Sprzęt rozstawiony był na 220 tysiącach metrów kwadratowych w 16 halach wystawienniczych.

– Boot Düsseldorf 2024 to pokaz superlatywów – mówił na gali otwierającej Petros Michelidakis, szef targów. – Na pokładzie mamy wyjątkowe światowe premiery łodzi motorowych i jachtów żaglowych. Od 20 do 28 stycznia ponad 1500 wystawców przekształca stolicę kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w światową stolicę sportów wodnych. Olśniewający pokaz innowacji, pomysłów i działań na stoiskach, scenach i w trakcie praktycznych zajęć.

Wystawcy prezentowali swoje produkty na 16 halach, podzielonych tematycznie. Osobno zgrupowano łodzie motorowe i żaglowe. Pokazano osprzęt żeglarski i motorowodny. Całą jedną halę poświęcono silnikom i pozostałemu wyposażeniu łodzi. Osobne powierzchnie poświęcono na sprzęt nurkowy i rekreacyjny.

Zobacz także FOTORELACJĘ

Nie zabrakło oczywiście prezentacji poszczególnych krajów, w których wypoczynek na wodzie jest bardzo popularny. Była nawet osobna hala, w której pokazano super-luksusowe jachty. Na przykład elegancki jacht żaglowy Hallberg Rassy 69, na targach świętujący swoją światową premierę.

Na targach Boot Düsseldorf 2024 premierę miał elegancki jacht żaglowy Hallberg Rassy 69.

Oprócz wystaw i prezentacji sprzętu, wydarzenie obfitowało w wiele paneli i szkoleń tematycznych. Były atrakcyjne występy sceniczne z udziałem gwiazd oraz mieszanka warsztatów i zajęć integracyjnych, zarówno dla sportowców amatorów, jak i ekspertów.

Podczas tegorocznych targów w centrum uwagi znalazła się także ochrona mórz jak i innowacyjne, zrównoważone technologie. Zorganizowano panele tematyczne oraz spotkania z ekspertami z dziedziny ochrony mórz i oceanów.

Tekst i zdjęcia: Hubert Bierndgarski